Zwalcz hałas w pracy – zainwestuj w budki Hush

warto wiedzieć

Opublikowano przez:

Hałas w biurze to dla wielu pracowników koszmar codzienności. Głośne rozmowy, szum urządzeń, dźwięki kroków i inne odgłosy potrafią skutecznie rozproszyć nawet najbardziej skupionych pracowników. To zjawisko jest szczególnie uciążliwe w przestrzeni typu open space; w jaki sposób możesz walczyć z hałasem w środowisku pracy? Budki Hushoffice to propozycja do każdego biura!

 

Dopuszczalne natężenie hałasu: co mówi prawo?

Dopuszczalne natężenie hałasu zostało ściśle określone w normie ISO 9241-6: w środowisku komputerowym nie powinno ono przekraczać 55 dB. Poziom hałasu w biurze nie może być zatem wyższy od hałasu w pomieszczeniu, w którym pracuje odkurzacz. Wyobraź sobie jednak, że taki pracujący odkurzacz nie wyłączy się po 15 minutach, tylko będzie szumiał obok twojego biurka przez osiem godzin – codziennie. Po jakim czasie będziesz mieć dosyć? Niezależnie od tego, czy pracownicy skarżą się na warunki panujące w biurze, warto sprawdzić, czy normy hałasu w pracy nie zostały przekroczone. Jeśli chodzi o hałas, BHP nie jest jedynym problemem: uciążliwe dźwięki mogą powodować pogorszenie wydajności i sprawności intelektualnej pracowników. Hałas w środowisku pracy dotyczy nie tylko pracowników dużych hal produkcyjnych – dlaczego należy zwrócić na niego uwagę?

Hałas w pracy: jakie są jego konsekwencje?

Tak naprawdę hałas w pracy odbierany jest indywidualnie: przyzwyczajenie, czułość słuchu czy indywidualna wrażliwość sprawiają, że różne osoby będą odbierały dźwięki jako uciążliwe. Wrażliwsze osoby narażone na dźwięki o niskich częstotliwościach odczuwają niepokój, irytację oraz stres; pracownicy uskarżają się również na wzmożone uczucie senności i zmęczenie. Dźwięki o niskich częstotliwościach odbierane są nie tylko jako hałas w miejscu pracy, ale również uciążliwe wibracje. Co ciekawe, najnowsze badania wskazują, że źródłem nieprzyjemnego hałasu wcale nie muszą być urządzenia biurowe. Szum klimatyzatora lub monotonny dźwięk drukarki może sprawić, że hałas open spacespowodowany rozmowami staje się mniej dotkliwy. Jeśli zatem to rozmowy współpracowników są największym problemem, mamy dla ciebie najnowocześniejsze rozwiązanie. Hushoffice to coś więcej niż tylko sposób organizacji przestrzeni.

 

Budki Hushoffice: stwórz idealne warunki pracy dla każdego

Sala konferencyjna przyda się w każdym biurze! To miejsce, w którym można zorganizować szkolenie, przeprowadzić rozmowy z klientami lub pracownikami, a przestrzeń może być także wykorzystywana jako miejsce do „burzy mózgów” dla poszczególnych zespołów. Biura open space nie są jednak niestety z gumy – nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować z takiego pomieszczenia. Idea room-in-room stosowana jest z powodzeniem w wielu nowoczesnych firmach. Zamiast wynajmu dodatkowych pomieszczeń lub zmiany siedziby firmy na większą możesz ustawić w przestrzeni open space nowoczesny thnk tank room. Specjalnie zaprojektowane kabiny z powodzeniem zastąpią sale konferencyjne; doskonałym

Artykuł partnera