„Zawodowo od nowa” Jon Acuff

KSIĄŻKI

Opublikowano przez:

Ostatnio temat podejmowania się świadomych zmian w życiu i tym samym dążenia do poprawy jego jakości jest na topie. Bardzo często tym co nas frapuje  jest  życie zawodowe – bo gdzie indziej jak nie w pracy spędzamy w zasadzie większość naszego życia? Jeśli więc ktoś czuje, że obecna praca go wypala, nie widzi dla siebie perspektyw w danym miejscu a jednocześnie nie wie co z tym zrobić, bo przepełnia go lęk – myślę, że „Zawodowo do nowa” to może być książka dla niego.

Jeśli nie zacząć działać warto chociażby próbować – próbować, i jedną z takich prób może być lektura tej książki. Bo może pozbawiamy się jakiejś szansy?  Jon Acuff próbuje nam uzmysłowić jak ważne jest to abyśmy dążyli do tego aby wykonywać pracę, która będzie nam sprawiać satysfakcję, jednocześnie przekonuje, że uda nam się tylko wówczas gdy ze świadomością będziemy budować tak zwane Konto Swojej Kariery. Według niego takie konto buduje się za pomocą wzoru (Relacja + Umiejętności + Osobowość)  x Zapał. Każdy z tych obszarów dokładnie omawia, przywołuje dużo przykładów ze swojego życia a co najważniejsze – nie koloryzuje. Zna siebie, więc wie jakie czyhają na nas słabości, gdy  musimy szczerze przed samym sobą odpowiedzieć na pewne kluczowe pytania. Sam wskazuje na błędy jakie popełniał w przeszłości przez co wydaje się autentyczny. Bywa, że z wieloma sytuacjami można się identyfikować! Pozytywny wydźwięk książki powoduje, że czyta się ją na prawdę przyjemnie, a autor wydaje się kumplem, który dzieli się swoimi doświadczeniami.

„Granica między wygodnym życiem a popadnięciem w letarg jest zaskakująco cienka”

„Większość z nas sporą część życia spędza w błędnym kole. Obawiamy się nieznanego, więc tkwimy w tym co znamy”

"Zwodowo od nowa" Wydawnictwo Samo Sedno

„Zawodowo od nowa” Wydawnictwo Samo Sedno

Blog autora: http://acuff.me/

Jon Acuff to autor pięciu książek, w tym właśnie „Zawodowo od nowa i Start”, które znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Energiczny i inspirujący mówca. Przez szesnaście lat pomagał kreować wizerunek takim firmom jak: Home Depot, Bose, Staples i AutoTrader.com. Jego blog śledzą miliony czytelników. Mieszka w Nashville z żoną Jenny i dwiema córkami.