Wigilia firmowa w Poznaniu

warto wiedzieć

Opublikowano przez:

Święta są momentem, w którym spotykamy się z najbliższymi przy stole. Grudzień to także miesiąc, w którym bardzo ważnym wydarzeniem staje się wigilia firmowa. Jak ją zorganizować, by była udana i każdy czuł się na niej dobrze?

Organizując wigilię firmową, warto pamiętać o tym, że to wydarzenie powinno przede wszystkim integrować pracowników i wzmacniać ich relacje. Takie spotkanie może być okazją do przyjacielskich gestów, mile spędzonego czasu, a także zjedzenia czegoś pysznego.

Wigilia firmowa, a kwestie religijne

W przypadku organizacji wigilii firmowej warto wziąć pod uwagę, że każdy z pracowników może być innego wyznania, bądź nie obchodzić świąt. Tym samym nie warto skupiać się tutaj na względach religijnych, a raczej na miłym i uroczystym spotkaniu na koniec roku. W takim przypadku nie postawisz żadnego z pracowników w nieprzyjemnej sytuacji, a jednocześnie stworzysz okazję do miłego podsumowania roku i takiej formy docenienia pracowników.

W firmie, czy w innym miejscu?

Możesz zorganizować wigilię firmową zarówno w pracy, jak i w inny miejscu. To, które z miejsc wybierzesz, powinno być uzależnione od Twoich możliwości finansowych, ale także i tego, ilu pracowników zatrudniasz.

Kiedy zorganizować wigilię w firmie?

Gdy Twoja firma jest mała i kameralna, to jak najbardziej możesz postawić na zorganizowanie tego spotkania w jej siedzibie. Wtedy kwestie organizacyjne, jak i całość przygotowań nie powinna być szczególnie skomplikowana.

Na takie rozwiązanie możesz sobie pozwolić, jeśli masz odpowiednią ilość miejsca, a także warunki do zorganizowania takiego spotkania. W tym przypadku warto byłoby zadbać o odpowiedni catering. Dodatkowo możesz zadbać o udekorowanie sali, w której będzie się taka wigilia odbywać. Taka mała wigilia firmowa w siedzibie firmy będzie z pewnością mniej zobowiązująca niż ta odbywająca się w restauracji bądź hotelu, zwłaszcza gdy wszyscy pracownicy dobrze się znają.

Kiedy zorganizować wigilię w innym miejscu?

Schody zaczynają się w przypadku większej firmy z wieloma zatrudnionymi pracownikami. Wtedy zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie takiej wigilii w restauracji bądź w hotelu. O wiele łatwiej będzie zadbać o wszystkie kwestie organizacyjne, bo wtedy ktoś inny zajmie się tym za Ciebie.

Co więcej, taki typ wigilii sprawdzi się w każdej dużej firmie, gdzie wszyscy pracownicy się nie znają, bądź kojarzą się tylko z widzenia. Będą mieli okazję do swobodnej integracji, a także poznania innych pracowników z różnych zespołów.

Wigilia firmowa w hotelu

Możesz skorzystać także ze specjalnej oferty imprez firmowych w hotelu Andersia w Poznaniu. To możliwość przygotowania imprezy w pięknie udekorowanej sali z przepysznym menu, a także wzbogacenia całości o odpowiednią muzykę. Wigilia firmowa w Poznaniu w Hotelu Andersia to także okazja na zadbanie o ciekawe atrakcje w czasie spotkania firmowego.

Warto zorganizować firmową wigilię odpowiednio wcześniej. W wielu przypadkach firmowe wigilie odbywają się nawet na kilka tygodni przed świętami. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze zapytanie pracowników, jaki termin najbardziej by im odpowiadał. Potem pozostaje już cieszenie się wspólnie spędzonym czasem przy przepysznym jedzeniu i miłej rozmowie.

Artykuł partnera