Po co podnóżek biurowy? Co daje podnóżek pod biurko?

\organizacja firmy

Opublikowano przez:

Często zapominamy, że wielogodzinna praca biurowa, wymuszona pozycja ciała może skutkować schorzeniami kręgosłupa, układu ruchu. Spędzając czas przy biurku często zapominamy jak ważna jest odpowiednia postawa ciała, ergonomia pracy. Po co podnóżek biurowy? Co daje podnóżek pod biurko?

Podnóżek biurowy – czy warto?

Standardy pracy biurowej są obwarowane nieco mniejszą ilością regulacji prawnych niż zasady pełnienia obowiązków w formie fizycznej. Jednak na szczęście odpowiedzialni pracodawcy sami przywiązują coraz więcej uwagi do zdrowia pracowników, stawiają na nowoczesne i praktyczne rozwiązania, dzięki którym można zapobiec wielu chorobom.

Pozornie drobny element wyposażenia stanowiska pracy jak podnóżek znacznie poprawia wygodę pracy. Dobrze dobrany, ergonomiczny podnóżek zmniejsza ryzyko występowania chorób narządów ruchu. Podparcie stóp podczas pracy przy biurku znacznie redukuje prawdopodobieństwo wystąpienia wad postawy i związanych z nimi dolegliwości. Podnóżek biurowy to element profilaktyki bóli kręgosłupa, dlatego warto wybrać ten odpowiedni na https://mildis.pl, gdzie znajdziemy elementy wyposażenia biura zwiększające komfort pracy. W trosce o zdrowie dobrze zadbać o odpowiedni sprzęt, który gwarantuje właściwą postawę ciała i minimalizuje negatywne skutki długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej.

Co daje podnóżek biurowy?

Ergonomiczne stanowisko pracy to nie tylko biurko i krzesło. Podnóżek do pracy biurowej zapobiega chorobom układu kostnego i towarzyszącemu im bólowi, zapobiega trzymaniu nóg w wymuszonej pozycji. Dobrze dobrany i właściwie wyprofilowany podnóżek biurowy znacznie odciąża kręgosłup w odcinku lędźwiowym. To również doskonały sposób na dolegliwości w obrębie nóg, poprawia krążenie krwi w kończynach dolnych i zapobiega powstawaniu żylaków. Stopy ustawione powyżej podłogi to obowiązkowa pozycja dla tych, którzy borykają się z chorobami układu krążenia. Ważne, że podpórka pod stopy jest przydatnym elementem nie tylko podczas pracy biurowej, to niezbędny element wyposażenia osób pracujących przy stołach oraz liniach produkcyjnych.

Jak wybrać podnóżek biurowy?

Wybierając podnóżek biurowy należy pamiętać, że nawet ten niewielki produkt opisany został w przepisach prawa. Minimalny kąt nachylenia podnóżka biurkowego powinien wynosić od 0 do 15 stopni, jednak warto wybierać z oferty o większym spektrum dopasowania, nawet do 45 stopni. Takie modele stwarzają szansę na to, że stopy będą spoczywały w pozycji idealnie dobranej do naszych potrzeb. Dobrze zadbać o możliwość płynnej regulacji kąta nachylenia platformy. Warto pamiętać o wymiarach podstawy oraz platformy przeznaczonej pod stopy, tak by nie okazała się zbyt mała. Istotną rolę odgrywa solidna konstrukcja podpórki pod stopy, jej antypoślizgowa powierzchnia oraz gumowe nóżki. Niektóre produkty wyposażone są w dodatkowe elementy jak np. masująca powierzchnia czy system masujących rolek.

Artykuł partnera