„Niebezpieczne gry” Peter Mattei

KSIĄŻKI

Opublikowano przez:

„W pewnym momencie musiał wiedzieć, że jest na wylocie. Niemniej pozostały jeszcze dwa miesiące do nie jego zwolnienia” (…)”Nigdy nie zapomnę miny Henry’ego. Prawdopodobnie myślał, że chcę z nim porozmawiać o reklamach” (…) „Jednak gdy wszedł do mojego gabinetu i zobaczył panią personalną, w której oczach zabłysły pierwsze łzy, już wiedział.”

Niebezpieczne gry” to wartka opowieść, której bohaterem jest kluczowy, dobrze opłacany pracownik jednej z większych, nowojorskich agencji reklamowych. To bezwzględny osobnik, którego rolą w firmie jest głównie redukacja zatrudnienia. Mechanizmy opisywane przez niego związane z przygotowywaniem się do zwalniania pracowników wydają się nieprawdopodobnie wyrachowane. Sytuacja jednak wymyka się spod kontroli i Eric nieświadomie staje się pionkiem w rozgrywanej grze…

Autor Peter Mattei jest powieściopisarzem, dramaturgiem, reżyserem i autorem scenariuszy teatralnych i filmowych. Jego pierwszy film pełnometrażowy „Love in the time of Money” został wyprodukowany przez Roberta Redforda.

 

„Rewelacyjna satyra, ośmieszajaca korporację, w której godność ludzka nic już nie znaczy”

Genre Go Round Reviews

„Wielbiciele dobrej, ostrej prozy nie pożałują kupna tej książki”

 Library Journal