Natalia, od 8 lat w dziale nadzoru i audytu wewnętrznego – Branża Ubezpieczeniowa

ORGANIZACJA

Opublikowano przez:

Czym się zajmuję?

Zajmuję się kontrolą wewnętrznych regulacji, weryfikuję czy w poszczególnych działach praca wykonywana jest zgodnie z ustalonymi wewnętrznymi przepisami. W ramach moich zadań dokonuję wewnętrznych audytów i przeglądów w każdym dziale w firmie. Czasami są to zapowiedziane cykliczne kontrole, ale również zdarzają się też i niezapowiedziane najczęściej podyktowane konkretną sytuacją. Na początku  kontroli proszę o konkretne dokumenty, które szczegółowo studiuję i dokonuję ich oceny pod względem poprawności względem procedur. Pracownicy poszczególnych działów nie mają prawa mi odmówić dostępu do żądanej informacji czy dokumentu, chyba że  są to strategiczne dokumenty dla firmy i wtedy potrzebuję dodatkowego umocowania od osób z zarządu.

Plusy

Bardzo ciekawa i różnorodna praca, można prześledzić pracę w innych działach, co daje szansę na zmianę kwalifikacji. Dzięki różnorodności tematów uczestniczę w bardzo dużej ilości kursów i szkoleń.

Minusy

Osoby z kontroli wewnętrznie nie są lubiane w firmie, gdyż uznaje się , że czepiamy się wszystkiego. Trochę tak jest, dlatego na takim stanowisku wymagana jest bardzo duża asertywność.