Naczepy samochodowe na zamówienie klienta – dedykowane dla każdej branży

warto wiedzieć

Opublikowano przez:

Aby przewóz określonych typów ładunków był jeszcze łatwiejszy, należy dobrać do niego odpowiednią naczepę. Aktualnie poza standardowymi wariantami naczep można zamawiać je także „na wymiar”, czyli tak, aby były indywidualnie dopasowane do konkretnej branży.

Najbardziej popularne naczepy samochodowe, które stosowane są razem z ciągnikami siodłowymi, to naczepy kurtynowe, inaczej uniwersalne. Są dostosowane do przewozu wielu typów ładunków umieszczonych na paletach, w workach czy luzem. Poza nimi do wyboru są inne typy naczep, na przykład izotermy, chłodnice, platformy niskopodwoziowe, wywrotki czy dłużyce.

Dlaczego warto wybrać indywidualną naczepę?

Pomimo tak wielu różnych naczep do wyboru wyszukanie tej odpowiedniej często jest trudne. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy w naczepie mają być przewożone specyficzne towary, które wymagają właściwego zabezpieczenia. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może być zamówienie naczepy „na wymiar”, czyli indywidualnie dopasowanej do konkretnego przeznaczenia. Wówczas z pomocą przychodzi producent naczep – może on wtedy przygotować naczepę dostosowaną specjalnie do wymogów klienta i specyfiki jego działalności, a tym samym przewożonych ładunków.

Jak wygląda produkcja naczep na zamówienie?

Produkcja naczep na indywidualne zamówienie odbywa się na podstawie konsultacji z klientem. Pod uwagę bierze się wtedy gabaryty ładunków, które mają być przewożone w naczepie, a także warunki, których wymagają. Na podstawie tych uzgodnień, ale również wymogów prawnych i technicznych producent naczep Gniotpol Trailers przygotowuje ją dla klienta. Oczywiście, naczepa może być też spersonalizowana – na jej burtach mogą być umieszczone nadruki na zamówienie klienta. Czas produkcji wynosi najczęściej kilka miesięcy w zależności od konstrukcji. Naczepy wykonane na zamówienie są również odpowiednio testowane przed przekazaniem klientowi, aby uzyskać właściwe bezpieczeństwo w każdych warunkach, a także zapewnić zgodność z normami.

Gdzie zamówić naczepę samochodową?

Aby otrzymać naczepę do transportu konkretnych ładunków, która będzie gwarantowała właściwą ochronę dla towarów, warto wybrać producenta, który ma w tym zakresie duże doświadczenie i może pochwalić się szeroką gamą wykonanych konstrukcji i zadowoleniem klientów. Z ofertami producentów naczep samochodowych można zapoznać się dzisiaj na stronach internetowych – dostępne są na nich również wykonane już realizacje, dlatego można sprawdzić, w jakim obszarze dana firma ma doświadczenie, aby skorzystać z najlepszej jakości usług.

Artykuł partnera