Meghan Markle, szpliki i białe kołnierzyki czyli “W garniturach”

FILMY O KORPORACJI

Opublikowano przez:

“W garniturach” to serial z 2011, który może poszczycić się już kilkoma sezonami. To produkcja Universal Cable Productions i emitowana w stacji USA Network od 23 czerwca 2011. W Polsce pierwszy wyemitował go Canal Plus w roku 2012. Potem wyświetlanych był tez w innych programach, a w dowolnym czasie możemy go obejrzeć na Netflix.

Rzecz o sprawach i pracownikach renomowanej, nowojorskiej  kancelarii prawniczej, która nie razi co prawda korporacyjnym zasięgiem międzynarodowym – ale elegancki i bezwzględny świat biznesu troszkę go przypomina.

Mamy wielkie miasto z drapaczami chmur oraz przeszklonymi biurami. Mamy też wyścig szczurów: w tym walkę o pierwszą posadę w wymarzonej firmie  oraz rozgrywki na wysokim szczeblu starych wyjadaczy. Do tego wszyscy starają się być oficjalnie bardzo etyczni i przyzwoici, a między wierszami bywa niemiło i bezwzględnie.

Mamy też wskazywanie palcem ze słowami “wylatujesz” albo “zaraz Cię zwolnię” co już jest chyba lekką przesadą i raczej ciężko tak szybo wylecieć zza korporacyjnego biurka z powodu fanaberii szefa.  W amerykańskim serialu jednak bohaterowie kilkakrotnie wychodzili ze spakowanymi pudełkami.  Ameryka! 🙂

No i co najważniejsze? Tytułowe garnitury i dress code. Wszyscy na tip – top: białe kołnierzyki i eleganckie garsonki. A do tego w jednej z głównych ról Meghan Markle, z czasów kiedy jeszcze nie była żoną księcia. Zawsze odziana w ołówkową seksowną spódniczkę oraz wysokie szpilki. Męska strona to maczo Gabriel Macht-  bystry umysł pod perfekcyjnym krawatem. No generalnie jest na czym zawiesić oko!

Bohaterowie z charakterkami: lepszymi i gorszymi – raz wzbudzają naszą sympatię innym razem nasze wątpliwości. Akcja jest wartka, a sprawy zawodowe przeplatają się z prywatnymi. 

Źródło zdjęcia: TUTAJ