„Korporacja” Max Barry

KSIĄŻKI

Opublikowano przez:

Ostatnio wpadła mi ręce książka pod tytułem „Korporacja” autorstwa Maxa Barrego. Może nawet nie wpadła, bo wyszukując pozycje na rynku związane z tematem korporacji natknęłam się na ten tytuł w internecie. Niestety nie znalazłam jej w żadnej z księgarni – zakupu udało mi się dokonać na „Tablicy” czyli obecnie „OLX”.

Jeszcze nie dotarłam do końca powieści ale już chciałam się z Wami podzielić wrażeniami z przeczytania jej połowy. To historia korporacji Zephyr, której głównym bohaterem jest niejaki Jones. Ten to osobnik nie długo po zatrudnieniu zdaje sobie sprawę, że  dział szkoleń, w którym dostał posadę pomimo planów sprzedażowych i rywalizacji w tym zakresie między pracownikami wcale nie świadczy usług dla klienta zewnętrznego. Więc komu? –  innym działom wewnątrz firmy. Bohater po woli zdaje sobie sprawę, że tak na prawdę nie wie dla jakiej firmy pracuje i jakie w rzeczywistości świadczy ona usługi. Prowadzi własne dochodzenie, i to co odkrywa zdaje się być zdumiewające.

Na tym kończę mój krótki opis. Spieszę czytać dalej, bo książka wciąga i wraz z bohaterem jestem ciekawa jakie odkrycia przyniesie jego kolejny dzień w Korporacji Zephyr.

Polecam!