Fora, media społecznościowe, serwisy ogłoszeniowe – gdzie najlepiej szukać pracy za granicą?

SZUKAJĄC PRACY

Opublikowano przez:

Szukanie pracy za granicą na własną rękę może trwać nawet kilka miesięcy. Należy być niezwykle czujnym, by uchronić się przed oszustwami, których jest pełno. Zdarza się, że zbyt piękne i kuszące obietnice w ogłoszeniu okażą się w rzeczywistości dalekie od prawdy. Poszukiwania należy zatem rozpocząć od sprawdzonych źródeł.

 Czy opinie innych są odpowiednią metodą weryfikowania ofert?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Dobrze jest poszukać informacji o konkretnej ofercie lub miejscu pracy, jednak należy podchodzić z dystansem do tego, co sądzą o nim inni. Na forach internetowych znaleźć można mnóstwo sprzecznych opinii o tym samym stanowisku – dla jednej osoby jest ono odpowiednie, druga natomiast jest rozczarowana i go nie poleca. Przy takich różnicach zdań warto się poważnie zastanowić nad tym, czy poszukiwanie pracy w ten sposób ma sens oraz czy jest bezpieczne.

Rozwiązanie bez ryzyka

Wszystkim osobom szukającym pracy za granicą zaleca się korzystanie z pomocy rzetelnych firm, które świadczą tego typu usługi. Carework.pl to rozwiązanie bezpieczne. Jedynym ryzykiem jest to, że rodzaj i charakter pracy nie spełni naszych oczekiwań. Natomiast nie ma obaw, że obowiązki do wykonania będą różniły się od tych, które wskazane zostały w umowie lub że się umowy nie dostanie w ogóle. Nie trzeba się również martwić o to, że wynagrodzenie nie zostanie wypłacone na czas, lub że warunki na miejscu okażą się zupełnie inne, niż było to wcześniej ustalone.

Jak korzystać z pomocy?

Dokładnie tak samo, jak rekrutując się na stanowiska w naszym kraju – wymagane jest złożenie odpowiednich papierów, a więc CV i  ewentualnie Listu Motywacyjnego, następnie czeka się na kolejny etap rekrutacji. Po zaproszeniu na rozmowę i ocenieniu predyspozycji i umiejętności zainteresowanego, podejmowana jest decyzja odnośnie zatrudnienia bądź odmówienia przyjęcia do pracy. Ważne jest to, że nie od razu rozmowa musi odbyć się w biurze, ocena podstawowych predyspozycji (np. językowych) może przebiec podczas kontaktu telefonicznego. Proces ten nie trwa długo, dodatkowo pozwala zdobyć więcej informacji na temat stanowiska, na które się aplikowało oraz sposobu dalszej współpracy.