Dlaczego do szukania pracy warto wybrać Amundio.pl

SZUKAJĄC PRACY

Opublikowano przez:

Temat szukania pracy jest zawsze aktualny. Zdarza się, że cumujemy na dłużej w jednej firmie – ale jeśli zachodzi potrzeba zmiany warto wiedzieć gdzie kierować samodzielnie pierwsze kroki. W obecnych czasach z miejsca zaglądamy do internetu. Tylko gdzie? Opcji jest mnóstwo – tylko czym się różnią i które w szczególności brać pod uwagę?

Prawie regułą stało się, że pracownicy większych firm utrzymują swoje profile na profesjonalnych portalach społecznościowych na przykład LinkedIn. Tutaj, jeśli mamy interesujący profil zawsze możemy liczyć na ofertę od zainteresowanego rekrutera. Poprzez sieć kontaktów mamy szansę rozeznać się wśród otoczenia czy gdzieś nie pojawiła się interesująca okazja pracy.

Poza tym zawsze można też „biegać” po stronach interesujących nas pracodawców i sprawdzać czy nie ma na nich aktualnych ogłoszeń. Przyznacie chyba jednak, że mogłoby to być wyczerpujące. Dlatego też powstały portale: typu pracuj.pl, infopraca.pl, monsterpolska.pl, gowork.pl , kariera.pl i inne, które zbierają ogłoszenia od wielu pracodawców i agencji doradztwa personalnego, a następnie umożliwiają poszukiwania wymarzonej pracy według dziedziny, która nas interesuje oraz miejsca zamieszkania. Duże firmy rekrutingowe jak Hays czy Michaelpage same zamieszczają na swoich stronach oferty klientów, z którymi współpracują – ale w tym przypadku musimy sami przeglądać każdą ze stron indywidualnie.

Niektóre wyszukiwarki idą jednak jeszcze dalej i agregują oferty z różnych portali, tym samym możemy w jednym miejscu przejrzeć szeroką ofertę rynkową, zamiast powtarzać te same wyszukiwania na różnych stronach.

Do tego typu portali należy na przykład www.amundio.pl. Wyszukiwarka jest bardzo prosta i czytelna dzięki czemu łatwa w użyciu. Oferty są codziennie aktualizowane więc na bieżąco z dnia na dzień możemy śledzić najnowsze, które zawsze są wyróżnione w pierwszej kolejności. Jeśli dodatkowo zapiszemy się na newsletter będziemy otrzymywać powiadomienia o interesujących nas pozycjach co zabezpieczy nas przed przegapieniem czegoś interesującego. Co ciekawe w przypadku amundio.pl oferta nie odnosi się tylko do rynku polskiego – znajdziemy również oferty pracy za granicą.

Natrafienie na ciekawą ofertę to jedno – pamiętajmy również o dobrym i profesjonalnie przygotowanym CV, które zwróci uwagę pracodawcy! Życzymy powodzenia w podbojach rynku pracy!