Co to są flipcharty?

warto wiedzieć

Opublikowano przez:

Współczesne biuro wymaga przede wszystkim dobrej organizacji podczas różnego rodzaju spotkań czy zebrań. Dlatego wyposażenie biura powinno wyglądać bardzo praktycznie oraz składać się z różnych elementów, dzięki którym nasza praca stanie się uporządkowana oraz dobrze zorganizowana. Z pomocą mogą przyjść nam flipcharty. Czym są oraz do czego służą? Dowiesz się, czytając nasz poniższy artykuł.

Czym są flipcharty? Charakterystyka

Flipchart to nic innego jak bardzo przydatny element wyposażenia w większości biur czy salek konferencyjnych. To po prostu tablica prezentacyjna o niedużych rozmiarach, którą można łatwo przenosić. Jej największymi zaletami jest to, że to lekki element z możliwością regulacji. Ponadto flipchart jest poręczny oraz bardzo praktyczny, ponieważ możemy treść zamieścić właśnie na nim. W ofercie wielu sklepów można wyróżnić kilka ich rodzajów – suchościeralna, niemagnetyczna czy magnetyczna. Dlatego z łatwością wybierzesz tablicę, po której pisze się czy jedynie zawiesza materiały oraz potrzebne informacje. W zależności od modelu podstawa może składać się z metalowego trójnoga o regulowanej wysokości lub innego rodzaju stelaża, który umożliwia stabilne ustawienie jej pod kątem. Flipcharty wyposażone są również w półkę na pisaki czy zacisk na papier.

Jak korzystać z flipchartów? Do czego służą?

Flipcharty służą najczęściej do pisania, dlatego używa się na nich specjalnych pisaków, które ściera się na sucho gąbką (przeznaczoną do tablic suchościeralnych). W takiej formie flipcharty idealnie się sprawdzają podczas wystąpień, przemówień czy zebrań w salach konferencyjnych. Są również świetnym uzupełnieniem prezentacji multimedialnych czy pozwalają na zamontowanie ważnych informacji lub myśli innych uczestników. W przejrzysty i szybki sposób można zapisać lub umieścić na tablicy różne rzeczy.

Dlatego flipcharty to tablice idealne do typowo konferencyjnych oraz szkoleniowych pomieszczeń. Sprawdzą się zatem w biurach czy firmach, gdzie liczy się organizacja oraz uporządkowanie przeprowadzanych spotkań. Można w skrócony oraz czytelny sposób przedstawić myśli i informacje. Flipcharty stały się nieodłącznym elementem biur, salek konferencyjnych, firm oraz pomieszczeń szkoleniowych. Ostatnio również są ważnym elementem w komercyjnych miejscach, gdzie z łatwością wybiera się flipcharty jako sposób do przekazywania informacji czy nawet reklamowaniu czegoś. Widuje się je zatem przy wejściach do restauracji oraz sklepach, informując o propozycjach oraz promocjach.

Rodzaje flipchartów

Flipcharty wyróżnia się ze względu na rodzaje powierzchni, dlatego w sklepach możemy spotkać najczęściej tablice niemagnetyczne. Umożliwią pisanie po niej markerami specjalnymi do takich tablic lub mocowanie specjalnego papieru ksero. Drugi rodzaj flipchartów to tablice magnetyczne, które pozwalają na przymocowanie za pomocą magnesów różnych kartek, dokumentów czy dodatkowych elementów. Wyróżnia się także flipcharty o różnej budowie – na kółkach lub na stabilnym stelażu.

Zdecydowanie warto posiadać flipcharty, ponieważ jest to niezwykle praktyczny element, który ułatwia codzienną pracę w domu, biurze i nie tylko. Z pewnością dobrze jest je mieć, aby móc zapisywać najważniejsze informacje, motywować swoich pracowników czy wykonywać wiele kreatywnych zadań za jej pomocą.

 

źródło zdjęcia: freepik.com

Artykuł partnera