Business smart

WIZERUNEKWYGLĄD

Opublikowano przez:

Business smart (nazywany czasem business corporate) wymagany jest zazwyczaj w codziennych sytuacjach biznesowych. Nie jest już tak formalny jak business attire, ale też nie do końca swobodny. Jest to najczęściej stosowany dress code w biznesie.

Smart-Business-Casual-Office-WearPanie

Codziennym strojem powinna być spódnica lub spodnie oraz bluzka i żakiet, który może być zastąpiony rozpinanym sweterkiem. Inną propozycją jest sukienka w połączeniu z koszulą lub żakietem. Elementy kostiumu powinny występować w dyskretnych barwach, jednak w przypadku dodatków oraz bluzek możemy już pozwolić sobie na bardziej zdecydowane kolory. Buty, najlepiej na średnim obcasie,  powinny zakrywać całą stopę. Należy pamiętać o zachowaniu umiaru z dodatkami oraz makijażem.

Panowie

Panowie mają mniejsze możliwości niż panie. Za standardowy strój biznesowy uważany jest garnitur (spodnie i marynarka uszyte z tego samego materiału).  Tutaj występuje jednak większa swoboda w wyborze koszul, niż w przypadku stroju formalnego. Dotyczy to zarówno kolorów, jak deseniu i faktury. Dopuszczalne są koszule gładkie, w prążki, paski czy drobną kratkę. Krawat powinien zostać dyskretny, niezbyt krzykliwy. Najlepiej widziane są sznurowane półbuty. Ważne, by wszystkie elementy pasowały do siebie kolorystycznie.