Business formal

WIZERUNEKWYGLĄD

Opublikowano przez:

Business formal to styl mocno oficjalny. Oprócz firm korporacyjnych prawniczych, consultingowych i finansowych, obowiązuje również w polityce i dyplomacji oraz wszelkich okolicznościach oficjalnych przyjęciach, rautach, spotkaniach.

28Panowie – w business formal obowiązkowy jest garnitur. Dopuszczalne kolory to antracyt, granat, ciemne odcienie szarości, ewentualnie ciemny brąz. W sytuacjach szczególnie formalnych czerń. Koszula jasna, gładka, kolory:  biały, ecru, pastelowe odcienie niebieskiego, cytrynowy.

Kołnierzyk u koszuli powinien być sztywny o dowolnym kroju – choć zapinany na guziki tzw. button down jest niedopuszczalny. Obowiązkowy jest krawat ale raczej o drobnych wzorach, skośnych pasach, gładkie, albo

Business formal

fakturowe.

Buty to klasyczne skórzane czarne lub wiśniowe półbuty typu Oxford czy Derby. Po za zegarkiem i obrączką nie dopuszczalne są inne ozdoby.

Panie – kostium czyli garsonka lub komplet żakiet plus spodnie. Zestaw ze spódnicą uważa się za bardziej

formalny. Tkanina materiału kostiumu powinna być gładka lub z delikatnym wzorem (prążki) Kostiumy zdobione, z marszczeniami, ozdobnymi kołnierzykami, aplikacjami nie są odpowiednie dla ej kategorii.

Pod żakiet obowiązują jasne proste bluzki, proste topy lub koszule. Należy unikać bluzek obficie zdobionych, z wyraźnym deseniem, z nadrukami, błyszczących.

Obowiązkowe czółenka na średnim obcasie od 4-8cm, zakrywające palce. Od obowiązku noszenia pończoch czy rajstop coraz częściej są odstępstwa. Biżuteria dopuszczalna dyskretna i nie rzucająca się w oczy. Kolory podobnie jak w przypadku mężczyzn powinny być stonowane. Uwaga – zgodnie z zasadami za niestosowne uważa się długie rozpuszczone włosy.

Zobacz jeszcze artykuł: co to jest dress code?

Źródło: dresscode.pl