Biuro wirtualne – czym jest i komu warto z niego korzystać?

warto wiedzieć

Opublikowano przez:

Rozpoczynasz swoją działalność, ale nie opłaca Ci się zakładać własnego biura, a praca w domu nie jest dla Ciebie? Korzystnym rozwiązaniem okaże się wirtualne biuro, czyli przestrzeń biurowa niezbędna do pracy, w cenie, której otrzymasz możliwość rejestracji firmy pod jej adresem. Poznaj wszystkie zalety biura wirtualnego i przekonaj się, że to najlepsze rozwiązanie na rozpoczęcie działalności lub pracę jako freelancer.

Własne biuro, czyli niemałe wydatki

Kiedy rozpoczynasz działalność gospodarczą i nie masz jeszcze ustabilizowanej pozycji na rynku, musisz mocno liczyć się z kosztami prowadzenia firmy. Niestety własny lokal biurowy – czy to kupiony, czy wynajęty – to bardzo duże koszty związane z utrzymaniem. Dodatkowo przy wynajmie trzeba liczyć się z długimi terminami umów, co w razie niepowodzenia w prowadzeniu działalności może mocno obciążyć Twój budżet.

Wirtualne biuro receptą na duże koszty

Wynajmując wirtualne biuro, otrzymujesz w użytkowanie stanowisko pracy oraz wspólną przestrzeń dla wszystkich korzystających z usługi, czyli w pełni wyposażoną łazienkę, kuchnię oraz salę konferencyjno-szkoleniową. Możesz korzystać również z dostępnych urządzeń biurowych, takich jak drukarki, kserokopiarki czy multimedialne telewizory lub rzutniki, na których wyświetlisz prezentacje lub inne przygotowane materiały i dokumenty. Operatorzy biur wirtualnych oferują też obsługę wychodzącej i przychodzącej korespondencji i gwarantują serwis porządkowy.

Wirtualne biuro w centrum Warszawy to koszt zaledwie kilkuset złotych miesięcznie. Abonamenty można wykupywać na różne okresy, dostosowując je do swoich potrzeb oraz prognoz finansowych i rozwojowych. Koszty wynajmu biura wirtualnego są kilkukrotnie niższe niż zakupu lub wynajmu lokalu wyłącznie na własny użytek.

Zarejestruj adres firmy pod wirtualnym adresem

Podczas rejestrowania działalności gospodarczej w CEIDG należy obowiązkowo podać adres siedziby firmy oraz ewentualnie inne adresy, pod którymi wykonywana jest praca. Operatorzy wirtualnych biur dają taką możliwość wszystkim, którzy rozpoczynają swoją działalność i jakichś względów nie chcą lub nie mogą nabyć własnego lokalu. Freelancerzy mogą rejestrować działalność pod adresem domowym, jednak jest to mało prestiżowe rozwiązania w kontekście budowania profesjonalnego wizerunku swojej firmy. Rejestracja firmy pod adresem biura wirtualnego jest w pełni legalna i niesie ze sobą liczne korzyści, takie jak:

  • dogodna lokalizacja firmy w centrum miasta, a więc w bliskim sąsiedztwie wielu podmiotów gospodarczych,
  • możliwość zaproszenia kontrahenta na spotkania w sali konferencyjnej,
  • przechowywanie firmowych dokumentów w bezpiecznym miejscu,
  • możliwość spokojnej rozmowy z pracownikiem lub przeprowadzenie szkolenia.

Wirtualne biuro – dla kogo?

Wirtualne biuro to idealna rozwiązanie dla:

  • freelancerów,
  • start-upów,
  • pracodawców zatrudniających na umowę o pracę zdalną (spotkania z pracownikami, szkolenia, rozmowy kwalifikacyjne),
  • małych firm lub spółek.

Wirtualne biura zyskują na polskim rynku pracy coraz większą liczbę zwolenników i zadowolonych użytkowników. Nadszedł czas, byś przekonał się do tego rozwiązania.

Artykuł partnera