Bench – Czym jest w przestrzeni biurowej?

ORGANIZACJA

Opublikowano przez:

Bench w branży aranżacji biur odnosi się do układu wielostanowiskowego układu biurek. Mogą być ustawione jedno obok drugiego lub naprzeciwko siebie. Układ ten sprawdza się w szczególności w przestrzeniach biurowych typu: open space. Projektanci wnętrz biurowych poprzez wykorzystanie układu bench mogą sprostać oczekiwaniom swoich klientów odnośnie pogrupowania pracowników pod względem kompetencji. Tworzenie tzw. ciągu biurek ułatwia komunikację miedzy pracownikami w danym zespole oraz optymalizuje wykorzystanie przestrzeni biurowej. Odpowiedni układ bench pozwala też zachować poprawny ciąg komunikacyjny, tak aby poruszanie pomiędzy stanowiskami było bezpieczne i komfortowe.

W wielostanowiskowym układzie roboczym bardzo ważna  jest konstrukcja nóg. Noga pomiędzy blatami zawsze jest cofnięta do tyłu, tak aby umożliwić swobodne przesuwanie się pracowników. Poszczególne stanowiska zaprojektowane są indywidualnie. Uwzględniają charakter pracy, dlatego długość i szerokość biurek jest dobierana indywidualnie, dodatkowo jest porządek w kablach, które umieszczone są w specjalnych kanałach pod biurkami.

Wielką zaletą układu bench jest możliwość szybkiej i prostej jego przebudowy i rozbudowy, tak aby optymalnie wykorzystać każde pomieszczenie biurowe.