Aksamitne dłonie to Twoja wizytówka – zadbaj aby tak było

WIZERUNEKWYGLĄD

Opublikowano przez:

Nasze dłonie to wizytówka. Cały dzień są na „świeczniku”, począwszy od środków transportu, podczas gdy trzymamy się poręczy poprzez przywitanie, pisanie na komputerze lub wskazywanie czegoś podczas prezentacji. Dlatego zwłaszcza zimą gdy na zewnątrz są niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz w pomieszczeniach gdzie pracuje klimatyzacja nasze dłonie narażone są na przesuszenie, łuszczenie się oraz pękanie. Oczywiście nie tylko temperatura ma wpływ na skórę dłoni, stopień twardości oraz chemia gospodarcza  wody również. Na rynku jest dostępnych wiele kremów nawilżających, ochronnych, itp. Warto jednak pamiętać, iż nie powinno ich się stosować bezpośrednio przed wyjściem na zewnątrz zwłaszcza w chłodne dni. Należy odczekać minimum 30 minut aby krem się wchłonął tak aby zawarta w nim woda zwyczajnie nie zamarzła nam na dłoniach. Oprócz codziennej pielęgnacji warto też wypróbować domowe sposoby na nawilżenie dłoni.

Każdy ma swoje sprawdzone sposoby na pielęgnację dłoni – mój jest prosty i skuteczny a to w końcu najważniejsze.

Nie kremuję dłoni codziennie, kiedyś to robiłam, ale zauważyłam iż skóra się stopniowo przyzwyczajała i potrzebowała ciągle większej ilości kremu i to różnego rodzaju. Wtedy natknęłam się na domowy sposób nawilżenia i regeneracji dłoni. Zastosowałam to i pewnie nie wszyscy uwierzą – ale zadziałało. Od tamtej pory a minęło już kilka dobrych lat jak tylko coś się zaczyna dziać ze skórą na dłoniach robię moją miksturę i smaruje łapki.

lemon-972941_1280

Dla zniecierpliwionych podaję przepis:

Na parze wodnej podgrzewam łyżkę oliwy z oliwek tak aby była ciepła, dodaję kilka kropli soku z cytryny, mieszam dokładnie. Następnie tym roztworem nacieram dłonie i zakładam bawełniane rękawiczki, zalecane jest po kilku godzinach osuszenie dłoni, ja najczęściej robię to na noc bo tak mi wygodniej.

Bywały też i takie czasy kiedy nie chciało mi się robić tej zupełnie nieskomplikowanej mikstury, wtedy zamiast oliwy nacierałam ręce grubszą warstwą kremu, zakładałam rękawiczki i szłam spać – efekt podobny jak z oliwą. Dodam, iż nie używam specjalistycznego kremu – bardzo lubię markę Himalaya odkrytą dawno temu podczas pobytu w Indiach. Nie są to drogie kosmetyki, a bardzo fajne i naturalne.

Ważne też jest oczyszczanie skóry – jak? kolejny prosty sposób, wystarczy natrzeć dłonie fusami z kawy, spłukać dłonie, osuszyć i gotowe.

Każdy sposób jest dobry na zadbanie o dłonie – do Was należy wybór. Warto pamiętać iż zadbane dłonie to nie tylko kwestia estetyki, ale i zwykłego odczuwania. O wiele milej witać się z kimś to ma  aksamitne, miłe w dotyku  dłonie, niż chropowate i szorstkie.