Zimowy, ciemny wieczór? Nie jest tak źle! Może być bardzo klimatyczny!

ZDROWIE I PSYCHE

Opublikowano przez:

Jeżeli mam ochotę na dobre wino zazwyczaj odwiedzam sklep z Francuskimi Winami przy Alternatywy 3 na Ursynowie. Mam pewność, że się nie zawiodę.  Ostatnio dowiedziałam się, że ci sami właściciele mają drugi sklep, przy Puławskiej 370. Będąc w okolicy, postanowiłam odwiedzić to miejsce i muszę przyznać, że  już od progu mnie zachwyciło. Fantastyczny wystrój i klimat francuskiej Prowansji, duży wybór świetnych francuskich win,  przemiła i fachowa obsługa. Jakby tego było mało, można jeszcze tu na miejscu wypić wybrane z półki wino i zjeść typowe francuskie przysmaki, takie jak ślimaki, zupa cebulowa, boeuf bourguignon czy quiche lorraine!

W drugiej sali siedziała  grupka osób, które popijały wino i bawiły się świetnie w swoim towarzystwie.  Pomyślałam: „świetne i klimatyczne miejsce”. Obiecałam sobie wkrótce je odwiedzić na dłużej z mężem lub znajomymi.

W rozmowie z właścicielem dowiedziałam się, że można tu zorganizować kameralne imprezy (firmowe lub całkiem prywatne), że prowadzone są degustacje i spontaniczne spotkania przy winie. Oprócz znakomitych win, o których pan Rafał wie chyba wszystko,  można tu kupić takie frykasy jak foie gras,  kaczka confit czy trufle z Perigord.

Sklep, a właściwie także Wine-Bar i Bistro, czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach 14-20, ale co fajne w piątki i soboty goście obsługiwani są do ostatniego klienta.

Przed sklepem jest duży, wygodny parking, a w sezonie wiosenno-letnim do dyspozycji gości jest niewielki ogródek.

Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę chcąc odwiedzić ten Sklep, że wjazd jest z ul. Puławskiej, który niestety łatwo przeoczyć. Sklep znajduje się trochę w głębi, pomiędzy budynkiem Amway a restauracją Siwy Dym.

Zachęcam! Poniżej namiary na internet i trochę więcej szczegółów.  Dla leniwych wielbicieli win francuskich – opcja sprzedaży wysyłkowej – TUTAJ. Można wpierw podpytać – a potem zamówić.

WWW  : http://pulawska370.business.site/

FB   : www.facebook.com/pulawska370/

IG   : www.instagram.com/pulawska370/