Wodnik

Horoskop

Opublikowano przez:

W pracy, którą wykonuje, przejawia olbrzymi indywidualizm. Nie jest zbyt pracowity czy też ambitny, jak inni pracownicy, lecz koncentruje się na niuansach życia w środowisku pracy. Jest niezwykle serdeczny i wesoły w pracy, co udziela się współpracownikom z jego otoczenia. Wybiera praktycznie każde stanowisko pracy, ale bacznie przypatruje się przyszłym kolegom. Nie znosi ludzi nieszczerych. Wodniki cechuje ufność, bezpośredniość i szczerość. Nie potrafią udawać, grać przed światem cudzych ról. Robią to, co im serce podpowiada. Potrafią być lojalnymi przyjaciółmi, ale nikogo nie faworyzują. Mają tyleż samo zwolenników, ilu wrogów, nie przejmują się jednak opinią na swój temat. Boi się nudy w pracy, dlatego też tak chętnie przyjmuje na siebie nowe obowiązki i zlecenia. Ucieka od monotonii, rutyny czy przyziemności. Nie jest przykładem tytana pracy, ale kieruje się racjonalizmem i intuicją, co często ratuje go z opresji. Zależy mu jednak, więc każde zadanie stara się wypełnić dokładnie i dba o każdy szczegół. Z tego powodu woli, by rozliczać go z wykonanej pracy lub z efektu, a nie za godziny poświęcone na dane zlecenie. Urodzeni pod znakiem Wodnika są niezwykle odpowiedzialni i nigdy nie zawodzą pokładanego w nich zaufania. Nie wszystkim urodzonym pod tym znakiem zależy na pieniądzach. Wolą żyć skromnie, ale zachować swobodę tworzenia. Wodnik nie jest typem stratega długodystansowego, chciałby natychmiast uzyskać efekty swej pracy.  Uwielbiają zmiany, poszukują nowych dróg rozwoju, spieszą się i zawsze wyprzedzają innych w nauce, w światopoglądzie, w działaniu. Nie zabiegają o dobra materialne, bogactwem zaś jest dla nich wiedza i zdobyte doświadczenie, otwartość na drugiego człowieka i zdolność przystosowania się do każdych warunków. Te osoby dają sobie radę zawsze.
Mają niebywałą wyobraźnię i fantazję, chłonny umysł, dobrą pamięć. Odznaczają się niebywałą inteligencją i sprytem. Są jednak roztargnieni, czasem chaotyczni i niepoukładani, ale tylko z pozoru, bo i tak wszystkiego potrafią dopilnować. Dociekliwy i pomysłowy Wodnik byłby świetnym naukowcem, bo od dzieciństwa pasjonuje się rozwiązywaniem tajemnic różnych zjawisk i zagadek. Najbezpieczniej czuje się w otoczeniu nowoczesnych technologii: komputerów, telefonów komórkowych, notesów elektronicznych. Także i w pracy najbardziej pociąga go to, co nowoczesne. Świetnie daje sobie jednak radę również w zawodach związanych z pracą socjalną, bo rozumie ludzi. – Współpracownikom trudno się nieraz dogadać z Wodnikiem, bo ma skłonność do uciekania we własne myśli. Z natury jest przekorny, dlatego gdy wszyscy dookoła mówią „tak”, on powie „nie” – dla samej przyjemności postawienia się otoczeniu. Wieczna negacja jest dla niego sposobem na wewnętrzną wolność, która jest dla niego wszystkim. – Zawodowe szczyty osiąga tylko wtedy, gdy wiatr wieje mu w żagle. Jeśli w dostaniu się na stanowisko trzeba pokonać jakieś przeszkody, Wodnik rezygnuje.

 

Polecane zawody dla Wodnika:

Wodnikowi przypisane są specjalności: wynalazca, odkrywca, elektronik, inżynier, mechanik, naukowiec, psycholog, pisarz, poeta, homeopata, astrolog, konsultant, pilot, ekonomista, producent.

Bardzo dobra współpraca:

Baran, Bliźnięta, Skorpion, Strzelec, Ryby

Zła współpraca:

Byk, Rak, Lew, Panna

Neutralna współpraca:

Koziorożec