Miód – Mniej stresu, mniej kilogramów i więcej energii do pracy.

ZDROWIE I PSYCHE

Opublikowano przez:

Są dni kiedy na nic nie mamy czasu. Wszystko jest do zrobienia na wczoraj. Zabiegani nie mamy czasu nic zjeść  albo robimy to w pośpiechu, konsumując to co nam wpadnie pod rękę. Takie sytuacje  w połączeniu z wielogodzinnym wysiadywaniem przed komputerem w  pracy powoduje napięcia w naszej głowie, w konsekwencji stres i niestety napływ zbędnych kilogramów. W właśnie wtedy warto sięgnąć po miód, który kojarzy się z ogromną ilością kalorii, ale spożywany w odpowiedniej proporcji i o odpowiedniej porze potrafi zdziałać cuda.

Łyżeczka miodu rozpuszczona w szklance ciepłej, ale nie gorącej wody zagwarantuje nie tylko spokojnie przespaną noc, ale też sprawnie działającą przemianę materii, czyli spadek zbędnych kilogramów. Dlaczego tak się dzieje? Miód ogranicza wydzielanie hormonów stresu, szczególnie kortyzolu, zawiera też wiele substancji, które przyśpieszają metabolizm. Spożywanie miodu tuż przed snem utrzymuje odpowiednia ilość glikogenu co również wpływa korzystnie na nasza wątrobę.

Podczas snu spalany jest  tłuszcz  oraz regulowany jest poziom hormonów odpowiadających za uczucie głodu i sytości. Miód zawiera mnóstwo łatwo przyswajalnej glukozy, która dostarcza naszemu organizmowi dużo zdrowej energii, dlatego trzeba to wykorzystać!