Urlop we wrześniu – sposób na wyciszenie

ZDROWIE I PSYCHE

Opublikowano przez:

Typowymi miesiącami, w których najwięcej z nas się urlopuje są lipiec i sierpień. To, przynajmniej teoretycznie miesiące, od których można oczekiwać najlepszej pogody. Ponad to, to czas wakacji dla dzieci w szkołach – więc rodzice muszą zagospodarować ten czas swoim pociechom.

Dlatego korporacyjne biura w tym czasie świecą pustkami – kurorty za to są przepełnione turystami, czekającymi na ich przyjęcie.  Wszędzie pojawiają się dziesiątki atrakcji dla urlopowiczów koncerty, knajpy, kramy z pamiątkami i wiele  innych. Na górskich szlakach kolejki, na plaży setki parawanów. Tłumy i hałas.

Niektórzy z nas pragną jednak czegoś innego. Na co dzień przebywając w miejskim tłumie, żyjąc w zgiełku miasta rodzi się potrzeba obcowania z naturą i wyciszenia. Wykorzystania urlopu do nadrobienia tego na co brakuje czasu w codziennej gonitwie i natłoku obowiązków.

Jeśli do spędzania wakacji w miesiące letnie nie obliguje Was wiek Waszych dzieci lub inne powody – świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy pragną takiego urlopu jest zaplanowanie go w Polsce w miesiącu wrześniu. Ostatnie lata pokazują, że pogoda w tym okresie jest bardzo łaskawa, wciąż słonecznie, ale już nie upalnie. Wymarzonym miejscem jest Polskie wybrzeże, a zwłaszcza miejsca położone w okolicach lasów czy parków. Z ostatnim dniem września znikają tłumy. Robi się przyjemnie, wręcz sielankowo. A do tego jeszcze jeden plus – zakwaterowanie znacznie tańsze!

Co prawda wraz z odchodzącym, letnim sezonem zamykają się tym samym różne nadmorskie biznesy – ale nie wszystkie od razu z początkiem września, więc wciąż jest gdzie zjeść rybę – dla tych co lubią 🙂

Przejażdżki rowerowe, nordic walking czy zwyczajne spacery w pięknej aurze i w pozbawionym tłoku miejscu to raj dla poszukiwaczy wyciszenia. Do tego dawno odkładana lektura na leżaku na plaży, w tle tylko szum morza i mewy.  Jedynie deszcz może pokrzyżować plany, choć to akurat w Polsce zdarzyć się może w każdym innym miesiącu. W tym roku wrzesień nad morzem był super –  sprawdzone przez Korposferę!

A gdzie Wy poszukujecie ukojenia?