Przegląd toreb damskich i męskich teczek

WIZERUNEKWYGLĄD

Opublikowano przez:

Pokaż mi swoją torebkę a powiem Ci kim jesteś. To powiedzenie nie wzięło się znikąd, jest w nim dużo prawdy. Codziennie dźwigamy na ramionach lub w rękach torby, w których każdy ma swoje minimum, jednak dla każdego oznacza to zupełnie co innego. Moje absolutne minimum dla niektórych jest maksimum. Bez względu gdzie zmierzam do sklepu czy do pracy zawsze mam: komórkę, ładowarkę, słuchawki, klucze, portfel, chusteczki higieniczne, notes i długopis, perfumy, tabletki przeciwbólowe, plastry, centymetr, igłę, nitkę, agrafkę, małe nożyczki zapalniczkę,  puder, błyszczyk, pilniczek, szmaciane torby, jednorazową reklamówkę,lakier do paznokci.

Często spotykam się z reakcją na potrzymanie na chwilkę mojej torebki – „o matko co Ty tam masz?kamienie?” Jednak nie raz już przekonałam się o tym jak pomocne jest to co noszę na ramieniu codziennie.

Kropla lakieru do paznokci nie raz ratowała rajstopy przed puszczeniem mega długiego oczka. Notes i długopis – w pracy czy poza nią trzeba coś zapisać, choć w dzisiejszych czasach wystarczy telefon jednak nie przyda nam się, jeśli będziemy chcieli komuś zostawić wiadomość np. w drzwiach, czy na biurku. Nie palę papierosów, jednak zapalniczkę mam zawsze, jest przydatna w przypadku gdy spod spódnicy lub garnituru kolegi z pracy wystają nitki – opalamy je i po kłopocie, poza praca można nią otworzyć oranżadę lub inny napój. O wysokiej potrzebie posiadania przy sobie leków nie będę za dużo pisać, gdyż chyba każdy doświadcza pytań ” a masz coś przeciwbólowego?”, a na gardło? a na dolegliwości żołądkowe? plaster masz?. Agrafki też niejednokrotnie ratowały sytuacje, zwłaszcza gdy tuż przed samym spotkaniem coś się rozerwało, albo guzik postanowił odpaść.

Ile osób tyle pomysłów na wykorzystanie tego co nosimy w torebkach, a okazji też nie brakuje.

W przypadku zmiany torebek warto zaopatrzyć się w organizer torebkowy, przydatny gadżet w postaci kosmetyczki z wieloma kieszonki, w której trzymamy wszystkie potrzebne nam przedmioty.

praktyczny-organizer-do_2858

W odróżnieniu od damskich torebek, męskie teczki nie są aż tak przeładowane, najczęściej znajdują się w nich jakieś dokumenty, książki, komórka i oczywiście jedzenie, w postaci kanapek lub przeróżnych pojemników z żywnością przyniesioną z domu :), dlatego panowie tak bardzo liczą  na zawartość kobiecych torebek i nie ma co się temu dziwić.