Gdzie śmiać się z korporacji w necie?

KORPO FUN

Opublikowano przez:

Śmiać się należy jak najczęściej. Podobno 1 minuta śmiechu odpowiada 45 minut relaksu i przedłuża życie o około 10 minut. Do tego spala 12 kalorii! Niektórzy już zauważyli, że zamiast jęcząc na pracę w korporacji – warto się z niej najzwyczajniej ponabijać. Nabrać dystansu do panujących zasad, trybu pracy i siebie samych. Dla czytelników Korposfera postanowiła zrobić listę miejsc internetowych, w których można się w taki sposób wyluzować. Pierwsze dwie pozycje pewnie większości Was nie trzeba przedstawiać  – mają ogromny zasięg. Trzecia troszkę im ustępuje ale też zrzesza tysiąca korpoludków.

  • Mordor na Domaniewskiejstrona na FB oraz w necie. Zgodnie z opisem autor: „Codzienna porcja humoru zrozumiałego głównie przez korposzczury różnego levelu o różnym stażu w korpo. Nieważne czy robisz w Warszawskim Mordorze na Domaniewskiej czy w jakimś innym zagłębiu biurowcowym – Pamięaj – „mordor”, „korposucz” czy „korposzczur” to stan umysłu a nie miejsce – nie daj się!!!”
  • Korposzczur płakał jak czelendżowałstrona na FB oraz sklep z gadżetami typu koszulki, kubki etc. Według informacji: „Kiedyś mieliśmy folwarki, dziś mamy korporacje” Codzienna dawka korpo-humoru, którego lepiej nie powtarzać przy timliderach
  • KORPO BIURWA – „W biurze i poza nim. Jestem z korpo, jestem z biura – jestem KORPO BIURWA!” Ta informację znajdziecie na stronie FB. Oprócz tego przy FB funkcjonuje sklep z produktami dla korpoludków.
  • Korpopedia –  jak piszą założyciele „Oswajamy biurowe nonsensy, a wszystko dla Twojego zdrowia psychicznego! KORPO z przymrużeniem oka ;)”  Strona na FB
  • Kanał na youtube „PSYCHOnieLOGICZNIE” to miedzy innymi seria animacji o idealnej pracownicy korporacji.
Znalazłam też „Korpo po godzinach” czy „Korpo Style” i inne – ale wygląda jakby prowadzący stracili zapał, albo pojawiał się tylko cyklicznie.
W necie krąży mnóstwo memów oraz rysunków czy gifów, które w żartobliwy sposób nawiązują do pracy. Strony typu Mordor czy Korposzczur kolekcjonują na swoich profilach solidne zbiory o tej tematyce – czasem z żartem o dość niskim poziomie – ale kto by się przejmował 🙂 W końcu każdego śmieszy co innego więc musi być do wyboru!
U nas na przykład zapraszamy do historyjek o pracownikach fikcyjnej korporacji POLKORPO S.A.!
Wiecie jeszcze gdzie w necie można się pośmiać z korpo? Podzielcie się z innymi!
Dużo uśmiechu i pozytywnego nastawienia na Nowy Rok!