O czym dyskutujemy w pracy – najpopularniejsze tematy

ZDROWIE I PSYCHE

Opublikowano przez:

W pracy spędzamy dużą część dnia i rozmawiamy nie tylko służbowo, ale w ramach normalnej atmosfery pracy poruszamy przeróżne tematy. Począwszy od podstawowego tematu dnia, czy jedzenia, kto kupił jaką kanapkę, gdzie idzie na lunch i co będzie jadł? itp., poprzez omawianie trendów modowych, na plotkach i romansach biurowych kończąc. Nie ma możliwości, aby przez 8 godzin skoncentrować się tylko na pracy, nawet wskazane jest robienie sobie małych przerw, które można wykorzystać na luźne rozmowy łączące i scalające zespół współpracujących ze sobą ludzi. W końcu w pracy tworzymy takie „małe rodziny”

Najpopularniejsze tematy:

Jedzenie – opowiadamy o tym gdzie ostatnio byliśmy, co jedliśmy. Dzielimy się przepisami, oczywiście wygrywają te szybkie i proste do zrobienia.

Rozmowy o dzieciach – opowiadamy co nasze dzieci zrobiły mądrego i głupiego. Chwalimy się i śmiejemy, przy tej okazji często też wspominamy nasze dzieciństwo. Opowiadamy o bajkach z młodości czy też ulubionych zabawach np. gra w podchody, albo zwykłe przesiadywanie na trzepaku.

Choroby – też częsty temat:) zwłaszcza jak jest w naszej firmie domorosły lekarz. Można dowiedzieć się o domowych metodach leczenia jak i tradycyjnych miksturach, np. na kaszel, itp:), często też rozmawiamy o naszych dolegliwości i zwyczajnie radzimy się i wymieniamy spostrzeżeniami.

Newsy sklepowe – gorącymi tematami są też wszelkie  promocje,  wyprzedaże i wszystko co można okazyjnie kupić.

Nie da się uniknąć luźnych tematów, to jak bardzo będą odbiegać od służbowych tematów zależy od ludzi. Jak jest u Was? O czym najczęściej rozmawiacie w międzyczasie pracy?

Zajrzyjcie też do naszego innego wpisu, który mówi o tematach których lepiej nie poruszać w pracy.  Pogawędka – tematy tabu