Nieznajomość języków szkodzi

ROZWÓJ

Opublikowano przez:

Można by wymieniać tysiące powodów, dla których warto znać języki obce. Od swobody komunikacji podczas podróży, dostępu do rozmaitych treści internetowych, po zrozumienie instrukcji obsługi sprzętu lub  interpretacji słów piosenek ulubionego wykonawcy.

Patrząc z perspektywy zawodowej, brak znajomości języka jest kwestią dotkliwą: potrafi skutecznie spowolnić rozwój osobisty , a nierzadko zablokować karierę zawodową.

Dlatego w obecnym świecie korporacji, stwierdzenie „znajomość języków pomaga” należałoby stanowczo zamienić na  „nieznajomość języków szkodzi”.

Korporacje to twory biznesowe o charakterze międzynarodowym. To właśnie w tych firmach możemy poczuć dobitnie efekt globalizacji,  a świat wydaje się robić jakby mniejszy. Duże organizacje posiadają swoje oddziały w wielu krajach,  współpracują z zagranicznymi kontrahentami. Dlatego wśród zatrudnionych pracowników niezbędna jest znajomość języka obcego. Najczęściej obowiązującym standardem komunikacji jest angielski, ale zdarza się, że wymagane są języki mniej popularne.

Brak znajomości języka obcego często dyskwalifikuje już w momencie aplikacji o pracę. Nawet jeśli ją zdobędziemy (pomimo tego braku w naszym  wykształceniu), to gdy na horyzoncie pojawi się ciekawa inicjatywa wymagająca komunikacji w języku obcym nikt nie będzie nas brał pod uwagę. Tym samym, nie znając języków obcych,  pozbawiamy się szansy zdobycia cennego doświadczenia na polu zawodowym jak i w zakresie rozwoju osobistego. Bez wątpienia w ten sposób ograniczamy też ilość potencjalnych, przyszłych ofert zatrudnienia.

Dlatego o nauce języka obcego należy myśleć jak najwcześniej, a następnie nieustannie praktykować, aby nie utracić zdobytej sprawności. Warto  pamiętać, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie nauki nowego,  lub odświeżenie nauki dawno zarzuconego języka obcego. Intuicja podpowiada, że wszystko to kwestia systematyczności, konsekwencji i czasu, jaki przeznaczamy na taką aktywność.

Co jednak, gdy mamy mnóstwo obowiązków, a w naszym tygodniowym rozkładzie zajęć ciężko zaplanować czas na tradycyjny kurs językowy? Czy oznacza to, że mamy się poddać? Nie!  Są na to sposoby! Jednym z nich jest nauka przez Internet. A ciekawą opcją w tym zakresie jest ta, którą znajdziemy na platformie www.multikurs.pl .

Na co możemy tam liczyć? Najpierw decydujemy o wyborze języka. W ofercie jest ich kilka. W zależności od tego na czym nam zależy, możemy przystąpić do nauki od początku lub od pewnego poziomu, by dalej kontynuować naukę wg ułożonego przez profesjonalistów programu. Alternatywnie możemy zająć się powtarzaniem zbiorów słówek w specjalnie przewidzianym do tego celu oddzielnym szkoleniu. Wystarczy zalogować się na www.multikurs.pli zdecydować na jedną z ofert. Oprócz standardowych kursów możemy wybrać też te wyprofilowane, poświęcone w całości jednej tematyce jak na przykład: język biznesowy. Bestsellerem jeśli chodzi o najbardziej popularny język – czyli angielski – jest GigaPakiet 5 kursów online 

Kursy są opracowane w atrakcyjny sposób, więc sama nauka jest bardzo miła. Różnorodność ćwiczeń i przyjemny dla oka interface to istotna sprawa dla komfortu twojej nauki. Ponadto do dyspozycji mamy dużo dodatkowych opcji: możliwość dostosowania szybkości nauki do swoich potrzeb, słownik językowy, testy poziomujące, fonetyczny zapis powtarzanych słów i zwrotów, możliwości nagrań, utrwalanie materiału w formie sympatycznych gier i wiele innych sumarycznie powodujących , że całość jest bardzo interesująca.

Największą niewątpliwie zaletą tej formy nauki to elastyczność. Z Multikurs uczymy się kiedy chcemy, jak chcemy i skąd chcemy. Możemy to robić rano przed pracą, ale równie dobrze – gdy wypadnie nam coś pilnego- możemy przełożyć ćwiczenia na wieczór. Nie ma znaczenia czy jesteśmy w domu, w biurze, na działce,, w delegacji czy nawet w kawiarni – gdy tylko mamy komputer i Internet – nie ma wymówki.

Dodatkowo, w porównaniu z tradycyjnymi kursami, jest to dość atrakcyjna cenowo oferta. Wystarczy tylko mobilizacja i systematyczność. Kto chętny, aby spróbować?