„Niebezpieczne gry” Peter Mattei

„W pewnym momencie musiał wiedzieć, że jest na wylocie. Niemniej pozostały jeszcze dwa miesiące do nie jego zwolnienia” (…)”Nigdy nie zapomnę miny Henry’ego. Prawdopodobnie myślał, że chcę z nim porozmawiać o reklamach” (…) „Jednak gdy wszedł do mojego gabinetu i zobaczył panią personalną, w której oczach zabłysły pierwsze łzy, już wiedział.”

Niebezpieczne gry” to wartka opowieść, której bohaterem jest kluczowy, dobrze opłacany pracownik jednej z większych, nowojorskich agencji reklamowych. To bezwzględny osobnik, którego rolą w firmie jest głównie redukacja zatrudnienia. Mechanizmy opisywane przez niego związane z przygotowywaniem się do zwalniania pracowników wydają się nieprawdopodobnie wyrachowane. Sytuacja jednak wymyka się spod kontroli i Eric nieświadomie staje się pionkiem w rozgrywanej grze…

Autor Peter Mattei jest powieściopisarzem, dramaturgiem, reżyserem i autorem scenariuszy teatralnych i filmowych. Jego pierwszy film pełnometrażowy „Love in the time of Money” został wyprodukowany przez Roberta Redforda.

 

„Rewelacyjna satyra, ośmieszajaca korporację, w której godność ludzka nic już nie znaczy”

Genre Go Round Reviews

„Wielbiciele dobrej, ostrej prozy nie pożałują kupna tej książki”

 Library Journal

 

Sylwia