Najlepsza i… najszybsza pizza w Warszawie?

PO PRACY

Opublikowano przez:

Kiedy przychodzi ochota na pizzę, zwykle chce się tę kulinarną zachciankę zrealizować jak najszybciej. Oryginalny smak chrupkiego ciasta z sosem pomidorowym, serem i różnymi innymi składnikami wedle upodobania, ma w sobie coś takiego, że po prostu nagle go zapragniesz i musisz pizzę jak najszybciej zjeść. To nie jest danie do powolnego celebrowania. Pizza niesie w sobie energię – power, którego wielu z nas od czasu do czasu potrzebuje. No i wtedy są dwie opcje – albo umówić się na nią od razu w jakiejś fajnej, sprawdzonej pizzerii albo, żeby było jeszcze szybciej – zamówić do domu lub na przerwę obiadową do pracy. A gdzie jest najlepsza pizza w Warszawie? Gdzie warto stacjonarnie, a skąd najlepiej przez telefon lub aplikację zamówić pizzę i być zadowolonym?

Warszawskie pizzerie stacjonarne, jakie warto odwiedzić

Wpisując w Google hasło pizzeria Warszawa, wyskoczy co najmniej kilkanaście adresów, tyleż samo opinii, na których można sobie wyrobić wstępne rozeznanie. Nieocenione jest też zdanie znajomych, którzy w części z nich, skoro są dobre, na pewno już byli.

Wśród polecanych pizzerii w Warszawie jest Mąka i Woda, przez niektórych uważana za najlepszą włoską restaurację w Polsce. To jedyna pizzeria, która ma prawdziwy piec Stefano Ferrary i jedyna, do której właściciele importują z Włoch prawdziwe włoskie produkty. Większość Polaków nie jest przyzwyczajona do cienkiej włoskiej pizzy, ponieważ w Polsce rozpowszechniła się pizza na grubym cieście i z przesadzoną ilością sera.  Dlatego ta pizzeria ma też i przeciwstawne opinie. Swoich sympatyków zdobyła La Bottega Toscana, która znajduje się niedaleko Galerii Mokotów. Mówią ci, którzy tam bywają, że tylko tam jest „prawdziwa pizza od prawdziwego Włocha”. Lokal chwalony jest także za ciekawe, pyszne sałatki, pasty oraz inne włoskie potrawy.  Kolejna pizzeria w Warszawie, uważana za tzw. dobry adres, to Bella Napoli z daniami wysokiej jakości. Jest ich kilka, m.in. na Bródnie przy ulicy Kondratowicza, gdzie  można spokojnie zjeść tylko po zarezerwowaniu wcześniej stolika.  Smaczną pizzę można także skosztować na Woli w pizzerii Umbria.  Natomiast wśród pizzerii, z których można zamawiać pizzę z dowozem wymienia się np. Pizza i Pasta.

Warszawska pizza z aplikacji w amerykańskim stylu

Od pewnego czasu w Warszawie popularna jest także Domino’s Pizza, która grono stałych smakoszy zyskała nie tylko dzięki doskonałej amerykańskiej technologii kulinarnej, ale też przez oferowanie swoich usług głównie online. Ta firma, której kilka placówek franczyzowych stworzonych zostało w niektórych największych miastach w Polsce, jak Wrocław, Kraków, Bydgoszcz i oczywiście Warszawa, posiada specjalną aplikację mobilną do składania zamówień.

Dzięki tej aplikacji, w łatwy sposób można zamówić gorącą pizzę, ale także inne danie: wrappa, przystawkę lub deser. Pizzeria ma też cały zakres napojów do wyboru. Za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego, które ma połączenie z Internetem, składamy zamówienie na pyszną pizzę i za 30 minut mamy ją u siebie gotową do konsumpcji. Aplikacja mobilna Domino’s Pizza w prosty i błyskawiczny sposób pozwala na złożenie zamówienia z urządzeń wyposażonych w systemy operacyjne Android i Ios. Po wpisaniu podstawowych danych adresowych, aplikacja automatycznie wyszukuje lokal Domino’s Pizza najbliżej zamawiającego. Po sprawdzeniu menu i złożeniu zamówienia, można także śledzić proces jego realizacji. Posiadając konto w serwisie Domino’s Pizza, można również sprawdzać historię swoich zamówień i dokonać powtórzenia któregoś z nich, bez wbijania na nowo poszczególnych pozycji. Swobodnie można też zarządzać adresami.

Coraz więcej Warszawiaków przekonuje się, że Domino’s Pizza to światowej klasy marka kulinarna, która oferuje doznania smakowe na bardzo wysokim poziomie. W 1960 roku Tom Monaghan wraz z bratem Jamesem za pożyczone wspólnie 500 dolarów zakupili pizzerię DomiNick’s w miejscowości Ypsilanti w stanie Michigan. W 1961 James Monaghan swoją połowę lokalu odsprzedał bratu za legendarnego Volkswagena Garbusa. Tom Monaghan w roku 1965, będąc już wyłącznym właścicielem firmy, zmienił nazwę z DomiNick’s na Domino’s Pizza Inc. i w dwa lata później zaczął budować sieć swojej franczyzy. Najpierw w Ypsilanti, w stanie Michigan otworzył pierwszy franczyzowy punkt Domino’s Pizza. Obecnie Domino’s Pizza jest już znana na prawie całym świecie. Poza Ameryką Północną i Południową, Azją czy Australią, a nawet Afryką – Pizzerie Domino’s są już od dłuższego czasu w Europie. Takie kraje jak Francja, Portugalia czy Hiszpania, jak również Niemcy, Anglia, Ukraina czy Chorwacja, włącznie z Polską – zauroczyły się wersją pizzy amerykańskiej. Kto jeszcze jej nie spróbował, niech zajrzy na stronę  Entuzjaścipizzy.pl i sam przekona się czy było warto.