Na co zwrócić uwagę wybierając drukarkę do biura?

warto wiedzieć

Opublikowano przez:

Kupno drukarki, jak i wymiana sprzętu to inwestycja, która ma się sprawdzić przez dłuższy czas. Powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które przyczynią się do naszego zadowolenia z inwestycji. Co więc jest ważne, gdy wybieramy drukarkę?

W większości firm codziennością jest drukowanie dużej ilości dokumentów – nieustannie pojawiają się faktury, listy przewozowe, potwierdzenia przelewów i inne ważne papiery. Niezawodna i wydajna drukarka jest więc koniecznością dla sprawnego funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Wydruki muszą zwykle pojawiać się natychmiast i powinny być wysokiej jakości. Taka służbowa drukarka musi jednak wytrzymać znacznie więcej, gdyż bywa wykorzystywana do drukowania ulotek, folderów, wizytówek czy etykiet. W jaki sposób wybrać drukarkę, która spełni wszystkie stawiane przed nią oczekiwania?

Sprawdzamy rodzaj druku

Jeszcze jakiś czas temu w większości biur najpowszechniej stosowało się drukarki atramentowe. Ich podstawową zaletą była stosunkowo niska cena, która wpływała na decyzje mniejszych i początkujących przedsiębiorców, dla których okazywała się decydującym kryterium wyboru. Czy jednak takie urządzenia cechują się skutecznością?

Nie zawsze. Zakup kolejnych tuszów może stanowić znaczne obciążenie finansowe – szczególnie w przypadku oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Warto wówczas dobrać odpowiednie zamienniki, które powinny zostać dopasowane tak, aby nie obniżały jakości druku. W kwestii wysokiej klasy zamienników warto sprawdzić tusze do drukarek Brother w sklepie internetowym dodrukarki.pl gwarantującym wysoką jakość.

Działanie drukarek atramentowych jest zdecydowanie wolniejsze aniżeli w przypadku drugiego rodzaju urządzeń drukujących, czyli drukarek laserowych. Są one droższe, jednak urządzenie pracuje znacznie szybciej, a wydruki mają wyższą jakość. Tańszą opcją będzie wersja czarno-biała. Warto również wspomnieć o niekwestionowanej zalecie drukarek laserowych – w tonerach znajduje się proszek, więc nie dojdzie do jego zaschnięcia, nawet jeśli przez rok nie będziemy korzystać ze sprzętu. Wspomniany już sklep internetowy dodrukarki.pl oferuje również liczne tonery do drukarek brother.

Funkcjonalność

Coraz większa liczba biur decyduje się na zakup tzw. urządzeń wielofunkcyjnych. Poza opcją samego drukowania umożliwiają one również skanowanie, kopiowanie, a niektóre wyposażone są w faks. Z całą pewnością warto wybierać modele niewielkich rozmiarów, gdyż w ten sposób zyskamy nieco przestrzeni. Ciekawą opcją, którą warto się zainteresować i sprawdzić, czy wybrana drukarka ją posiada, jest możliwość bezprzewodowego łączenia się i drukowania z urządzeń mobilnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które daje możliwość wydrukowania np. zawartości maila bez konieczności uruchamiania komputera. Urządzenia z WiFi sprawdzą się z kolei jeśli korzystamy z laptopa, gdyż nie będzie konieczności podłączania go za każdym razem.

Drukarki z kolorowymi wyświetlaczami i ekranami dotykowymi spodobają się osobom stawiającym na wygodę i funkcjonalność oraz nowoczesny wygląd.

Jaka marka drukarki?

Gdy podejmujemy decyzję o tym, jakiej marki drukarkę kupimy, warto zorientować się, jaka będzie cena poszczególnych tuszów i tonerów dla tego modelu, jak również odpowiednich zamienników. Możemy to sprawdzić na stronie sklepu dodrukarki.pl. Znajdziemy tam również wiele ciekawych informacji dotyczących tuszów oraz tonerów do drukarek, które z pewnością pomogą każdemu przedsiębiorcy w podjęciu decyzji o zakupie.

Jeżeli interesują cię tusze do drukarki HP DeskJET F2280 to koniecznie sprawdź ten link – https://www.dodrukarki.pl/category/atrament-deskjet-f2280-196347.

Artykuł partnera zewnętrznego