Lokalizacja stanowiska pracy.

ORGANIZACJA

Opublikowano przez:

Nasze stanowisko pracy nie powinno być przypadkowe. Jego usytuowanie wpływa na jakość wykonywanych obowiązków. Powinniśmy mieć tak ustawione biurko, aby była możliwość swobodnego poruszania się wokół niego oraz sprawne sięganie po potrzebne nam rzeczy z regału czy szafy.

Szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na:

• Prostopadłe ustawienie biurka w stosunku do okna – ma na celu odpowiednie doświetlenie naszego stanowiska pracy oraz uniknięcie oślepiania w przypadku siedzenia na wprost okna.

  Biurko powinno być ustawione przodem do drzwi wejściowych, ustawienie go tyłem powoduje ogromny dyskomfort i konieczność ciągłego odwracania się.

Bliskość szaf, półek oraz urządzeń biurowych – ustawienie potrzebnych przedmiotów blisko stanowiska pracy wpływa na wydajność pracy, ogranicza to czas poświęcany na ciągłe wstawanie  i sięganie po potrzebne przedmioty.

-•Materiał, z którego wykonane jest biuro – nie jest to bez znaczenia, najlepiej pracuje się przy biurku z drewnianym blatem, jeśli mamy szklany lub metalowy blat, warto zaopatrzyć się w odpowiednia podkładkę.