Korund kosmetyczny – mistrz peelingu!

WIZERUNEKWYGLĄD

Opublikowano przez:

Ładnie i zdrowo chcemy wyglądać na co dzień, choć czasem są dni, w których zależy nam na tym wyjątkowo. Ważne spotkanie, imprezy okolicznościowe, święta czy randka. Zadbana, świeża cera powoduje, że czujemy się pewniej ale i osoby wokół lepiej nas postrzegają.

Peeling  to nic innego jak złuszczanie martwych komórek naskórka z powierzchni naszej skóry. Wykonując go pozbawiamy skórę warstwy ochronnej- skóra ma właściwości regeneracyjne, więc stare komórki obumierają, a na ich miejsce rodzą się nowe. Robiąc peeling tylko delikatnie pomagamy skórze odsłaniając tę jaśniejszą i zdrowszą. Dodatkowo peeling poprawia mikrokrążenie,  wygładzona i rozjaśnia. Po jego zastosowaniu szybciej wchłaniają się składniki odżywcze zawarte w kremach, bądź maseczkach do twarzy.

20160222_201543Próbowałam wielu peelingów oferowanych na rynku, przyznam jednak, że moim odkryciem jest jedno chyba z najprostszych, a jednocześnie najtańszych rozwiązań – a mianowicie „Korund kosmetyczny”. Dosłownie jest to minerał będący tlenkiem glinu Al2O3 który w postaci kosmetycznej występuje jako drobny, biały proszek. Nie zawiera alergenów, barwników ani środków konserwujących.

Wykonanie nim peelingu to nic prostszego – nasypujemy go trochę na rękę a następnie mieszamy z dowolnym żelem do mycia twarzy. Następie masujemy delikatnie skórę okrężnymi ruchami przez 1 do 2 minut po czym spłukujemy. Na końcu używamy dowolny kosmetyk w celu nawilżenia skóry, najlepiej z aktywnymi składnikami, które po takim zabiegu będą lepiej wchłonięte przez skórę i ich działanie będzie intensywniejsze. Peeling zaleca się stosować dwa razy w tygodniu – w przypadku skóry delikatnej raz. Dla delikatnej skóry polecam jako drugi peeling  w tygodniu enzymatyczny – który nie podrażnia tak naskórka i jest bardziej łagodny a również przynosi efekt. Ja często stosuję firmę Eris.

Gdy chcemy aby nasza skóra była wyjątkowo wypielęgnowana warto po takim zabiegu, jeszcze przed nałożeniem kremu, zastosować maskę z alg. Często jest oferowana w gabinetach kosmetycznych- choć ja kupuję algi i stosuje je samodzielnie w domu. Dużo tańsze rozwiązanie a efekt równie spektakularny. Ale o tym w kolejnym wpisie w sekcji „Uroda”.

Ciekawostka:

Korund jest minerałem pospolitym. Bywa spotykany w wielu skałach magmowych i metamorficznych oraz okruchowych. Jest minerałem pospolitym. Miejsca występowania to głównie: Stany Zjednoczone (Karolina Północna), Madagaskar, Kanada, Ural, Birma (okolice Mogok, Mandalaj, Mjitkiny i Tajlandia (okolice Bangkoku). W Polsce występuje na Dolnym Śląsku. Do szlachetnych odmian Korundu należą szafir i rubin.