Korporacyjny pazur – czyli modny sposób na trwały manicure

WIZERUNEKWYGLĄD

Opublikowano przez:

Każda kobieta dobrze się czuje gdy ma ładne, zadbane paznokcie. Oczywiście równie miło jest wówczas osobom, które znajda się w jej otoczeniu. Ładny manicure dodaje uroku ale i w zestawieniu ze schludnym ubiorem – klasy i profesjonalizmu. Nie ma to jak zabłyszczeć pazurem! 🙂

Jak ze wszystkim bywa, aby osiągnąć zamierzony efekt trzeba się trochę postarać. Zwłaszcza jeśli zależy nam na tym aby zabłyszczeć jakimś kolorem. Niestety zwykłe lakiery nie są trwałe i osoby, które mają paznokcie podatne na odpryskiwanie coś o tym wiedzą. A wiem też i ja. Do szału mnie doprowadzało, gdy mój manicure nie wytrzymywał czasem nawet doby. Nawet ten zrobiony w salonie. W pewnym momencie w ogóle mi się odechciało malować paznokcie – bo już lepiej mieć naturalne niż poodpryskiwane „ala warzywniak”. A uwierzcie codzienne malowanie paznokci lub korekty to nic fajnego. Zdarzały się akcje też porannych korekt przy biurku – aromat acetonu rozchodził się wówczas w biurowym eterze!

W ostatnich latach mamy jednak do wyboru sporo alternatyw, które zapewniają trwalsze rezultaty. Jedną z nich jest lakier hybrydowy. Manicure można zrobić w zasadzie w każdym salonie – ale i w domu! Coraz więcej osób korzysta z rozwiązania DIY, w końcu po długim czasie oporu i ja się zdecydowałam. Oczywiście trzeba początkowo zainwestować w zestaw startowy – w zależności od jakości lampy czy też kosmetyków – są to różne koszty. Ale w okolicach 150 złotych chyba można się zamknąć. Trzeba też zorientować się co do techniki nakładania kolejnych warstw i zastosowania dedykowanych specyfików, a potem już tylko zmieniać kolory! Mi wystarczy z 1-2 godziny, ale potem od 1,5 do  2 tygodni spokój! Choć znam takich co i dłużej!

Trzeba też uważać przy samodzielnym zdejmowaniu lakieru, oraz odżywiać paznokcie w przerwach – bo można niestety je skrzywdzić. Osobiście będąc niezbyt uważną musiałam zrobić miesięczną przerwę bo tak osłabiłam płytki. Niemniej jednak to mnie nie zniechęciło jak na razie!

A czy Wy macie jakieś zdanie na temat hybrydowego lakieru? Lub inne sposoby na trwałe, ładne paznokcie?