Korpo śniadanie smaczne i tanie

PO PRACY

Opublikowano przez:

Kawa w papierowym kubku oraz kanapka w ręku to poranne atrybuty pędzących korpoludków. O ile dobrze przyrządzona świeżo mielona kawa jest zdecydowanie lepsza od tej rozpuszczalnej w biurze to własnoręcznie zrobione kanapki zdecydowanie górują nad kupionymi w pospiechu w firmowej kawiarence lub wprost z samochodu od Pana Kanapki.

W zależności od zawartości  koszt kanapki to  od 3 do 12 pln. Za taką kwotę zwykle otrzymujemy  pieczywo posmarowane margaryną, na to położony plasterek sera, wędliny  z sałatą, ogórkiem i pomidorem lub pieczywo posmarowane smakową pastą z ogromną ilością majonezu. To naprawdę niesamowite, że tak prostego dania jak kanapka nie możemy zrobić w domu. Zawsze mamy jakieś wymówki typu, nie chce mi się, nie mam czasu, nie mam nic w lodówce, nie chce mi się robić zakupów. Tymczasem tak niewiele trzeba aby zapewnić sobie naprawdę smaczne i zdrowe śniadanie.

Wystarczy tylko:

  • Zadbać, aby w lodówce zawsze były ulubione produkty: ser, wędlina, kiełki, rukola, awokado, jajka itp. Nie trzeba robić zakupów codziennie. Wystarczy to zrobić raz w tygodniu.
  • Pieczywo. Należy tak zorganizować czas, aby albo rano albo w drodze powrotnej zahaczać o jakiś sklep lub piekarnię. Nie jest to niemożliwe przecież. Dla wyjątkowo leniwych zostaje wersja kupowania i zamrażania pieczywa, a wieczorem wyciągania odpowiedniej ilości aby się rozmroziło.
  • Teraz najtrudniejsze:) należy wygospodarować  rano 10-15 minut na przygotowanie śniadania lub po prostu zabrać ze sobą produkty i zrobić kanapki w pracy. Jeśli jednak zdecydujemy się na  gotowe kanapki należy je zapakować do plastikowego pojemnika. W woreczkach lub papierze mogą się zgnieść w torbie i będą wyglądać nieapetycznie.

breakfast-732231_1280

Moje ulubione domowe kanapki to jedna z jajkiem sadzonym, a druga z awokado.

wersja 1. Pieczywo, najchętniej bajgel, posmarowane ulubionym serkiem, posypane rukolą i na to  ułożone jajko sadzone.

wersja 2 . Na pieczywo układamy plasterki awokado, na to podsmażony boczek oraz kawałek suszonego pomidora.

 

Zapraszamy do podania Waszych sprawdzonych przepisów na kanapki lub szybkie korpo śniadanie.