Na jakie firmy stawiają studenci? – Wyniki ankiety Universum Global z 2015

Uncategorized

Opublikowano przez:

Młodzi ludzie są dopiero na początku swoich ścieżek zawodowych. W których firmach chcieliby pracować? W badaniu przeprowadzonym przez firmę Universum Global dla rynku polskiego, opublikowanym w 2015 roku wzięło udział 23 584 studentów z 70-ciu polskich uczelni. Studenci wskazali, którzy pracodawcy są dla nich najatrakcyjniejsi.

Ankieta przeprowadzana była w okresie od września 2014 do stycznia 2015. Wyniki zaprezentowane są w podziale na poszczególne kategorie: IT, inżynieria, biznes i przedsiębiorczość, zdrowie i medycyna, nauki humanistyczne, nauki ścisłe, prawo.

I tak pod względem IT najatrakcyjniejszym pracodawcą zdaje się być Google Polska, a zaraz za nim Microsoft. Taka klasyfikacja nie zmieniła się od zeszłego roku. Jako trzecia pod uwagę brana jest firma Intel. W kategorii engeenering również niezachwianą pozycję pierwszą i drugą zachowują Grupa Skanska oraz Budimex. Zaraz potem plasuje się PGE – Polska Grupa Energetyczna.

W klasyfikacji biznes znów na pierwszym miejscu pojawia się Google Polska, następnie Polskie Linie Lotnicze Lot, które awansowały z piątego miejsca w 2014. Trzeci w kolejności znalazł się Narodowy Bank Polski.

Dla przyszłych prawników najciekawszym rozwiązaniem wydaje się praca w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, następnie znów pojawia się Google Polska oraz Ernst & Young, które spadło z pierwszego miejsca.

W kategorii zdrowie i medycyna idealnym pracodawcą jest Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie, zaraz potem Ministerstwo Zdrowia oraz Centrum Medycyny Sportowej. Na czwarte miejsce z pierwszej pozycji w 2014 spadło Centrum Medyczne Enel-Med.

Studenci nauk humanistycznych wskazali trzy pierwsze pozycje tak samo jak rok wcześniej, kolejno: TVN, Google oraz Polskie Radio.

W naukach ścisłych najczęściej wskazano firmę Polpharma, następnie Ziaja, a z czwartego miejsca w 2014 na trzecie awansował L’Oreal Polska.

ankieta universum

Firma Universum Global od 25 lat prowadzi badania na rynkach wielu krajów związane z oczekiwaniami studentów.

Żródło: Universum Global