Jak zdobyć fortunę? Metody nieco mniej tradycyjne, z lekkim przymrużeniem oka.

KORPO FUN

Opublikowano przez:

Ponoć pieniądze szczęścia nie dają, jednak od wieków są powodem ludzkiej aktywności.

Powiedzenie, iż pierwszy milion trzeba ukraść bo nie da się go zarobić uczciwie jest też motywacją do pogoni za szybkim zyskiem w niekoniecznie mądry i bezpieczny sposób. Stąd też wyprawy do kasyn, wypełnianie kuponów lotto, branie udziału w różnego rodzajach konkursach audio-tele.

Nie można się zatracić w ślepym poszukiwaniu środków finansowych , powinno się zachować zdrowy rozsądek . Coraz częściej obserwujemy korzystanie z nieco mniej konwencjonalne metod. Według astrologów najlepszym okresem do rozpoczęcia inwestycji finansowych, giełdowych jest czas kiedy Merkury jest w układzie z Księżycem i Jowiszem. Podjęte wtedy inwestycje mają większe szanse na zysk niż te dokonane w innym okresie. Obserwacje wskazują, iż w czasie kiedy dwie wyżej wymienione planety i Księżyc znajdują się obok siebie częściej niż kiedykolwiek występuje zjawisko hossy – większość instrumentów finansowych odnotowuje znaczny zysk wartości.

Najkorzystniejszym miesiącem dla inwestycji jest Maj, kiedy słońce znajduje się w znaku Byka. Sprzyjającym okresem są również miesiące kiedy królują Bliźnięta, Panna i Koziorożec. Nie bez znaczenia są dni tygodnia. Największe fortuny powstawały w poniedziałek i środę, czyli dni planety Merkury. Wtedy najlepiej jest otrzymywać pieniądze i bogactwo, wtorek natomiast sprzyja oddawaniu długów, pożyczek i unikaniu zaciągania kolejnych.

Już w czasach starożytnych uważano, iż bogactwu pomagają talizmany, amulety chroniące i przyciągające pieniądze. Oto kilka z nich:

Czerwona sakiewka                                                                                                                                              

W obecnych czasach sakiewkę zastąpiły czerwone portfele i portmonetki.

Łuska karpia  

Bogactwo i stały dopływ środków finansowych zapewni nam łuska z wigilijnego karpia noszona przez cały rok w portfelu.

Rośliny i zioła

Od dawna wierzono, iż znaleziona czterolistna koniczyna jest zwiastunem fortuny, należało ją zasuszyć i trzymać przy sobie. Również ziarna kukurydzy zapewniały złote czasy.

Kamienie

Topaz był kamieniem, który przynosił pieniądze, był minerałem, który umieszczany był w różdżkach wskazujących poszukiwaczom złoża złota i innych kruszców.

Kwiaty  

Lawenda, jaśmin i piwonie są również amuletami sprzyjającymi pomnażaniu przez nas pieniędzy. Natomiast noszenie przy sobie kwiatu rumianku sprzyja wygranym w grach losowych, warto go też mieć podczas różnego rodzaju negocjacjach handlowych.

Bez względu na to jakimi metodami będziemy się kierować w osiąganiu korzyści finansowych, należy pamiętać, iż w dużej mierze zależy to od nas samych. Talizmany i amulety pomogą nam tylko wtedy, gdy sami na to pozwolimy., dlatego równocześnie inwestujmy w siebie, w swoją wiedzę. Pamiętajmy, iż taką samą wiedzę mają też inni. Trzeba starać się być lepszym i wyjątkowym. W pozyskiwaniu pieniędzy trzeba być poważnym i poważnie traktować innych.

Zaciekawił Cie ten artykuł? A może znasz inne metody zdobycia fortuny?