Jak skutecznie szukać pracy?

KARIERASZUKAJĄC PRACY

Opublikowano przez:

Masz problem ze znalezieniem pracy? Wysyłasz masę CV, ale nikt do Ciebie nie oddzwania? Bez obaw! Co roku, z podobnym problem, ma do czynienia tysiące poszukujących pracy Polaków. I nie martw się – nie jest to walka z góry skazana na porażkę. Wystarczy, że wprowadzisz w życie kilka cennych rad. Zastanawiasz się jakich? Odpowiedź na to pytanie poznasz w poniższym tekście.

Bądź aktywny na portalach społecznościowych

Aktywność na portalach społecznościowych kojarzy Ci się z dodawaniem zdjęć na Facebooka lub Instagram? Nie zapomnij, że istnieją także kanały social media, które powstały z myślą o osobach poszukujących pracy lub chcących zbudować sieć kontaktów zawodowych, np. popularny Linkedin czy Goldenline. Dlaczego warto posiadać na nich konto? Po pierwsze, po ich założeniu masz dostęp do ogromnej bazy ofert pracy. Po drugie, możesz też przeglądać opinię na temat pracodawców i masz wgląd w analizę płac. Po trzecie, jeśli Twój profil będzie stale uaktualniany, na pewno staniesz się widoczny dla pracodawcy. Dużym atutem jest też to, że możesz znaleźć osoby, które chętnie potwierdzą Twoje kwalifikacje, a tym samym zwiększą Twoją atrakcyjność w oczach potencjalnego szefa.

Odwiedź agencję pracy

Zawsze zastanawiałeś się, czy agencja pracy może zapewnić Ci stałe zatrudnienie? Oczywiście, że tak! Coraz więcej pracodawców, zwłaszcza tych większych, rezygnuje z samodzielnego przeprowadzania rekrutacji i to zadanie powierza agencjom pracy, które wyszukują dla nich odpowiednich pracowników. Umawiając się na spotkanie, masz szansę aplikować na stanowisko, na które oferta nie pojawiła się nigdzie indziej. Do tego, możesz porozmawiać ze specjalistą, który udzieli Ci cennych porad, np. jak prawidłowo pisać CV, oraz powie co nieco na temat współczesnego rynku pracy. Obawiasz się, że agencje oferują głównie pracę fizyczną? Nic z tych rzeczy! W ich bazie nie brakuje też propozycji dla kierowców, pracowników biurowych, account managerów i księgowych.

Korzystaj z wyszukiwarek pracy

Oprócz kont na portalach społecznościowych, warto też na bieżąco śledzić profesjonalne wyszukiwarki ofert pracy. Dlaczego? Tam zazwyczaj trafia najwięcej ofert pracy – coś dla siebie znajdą tam pracownicy wszystkich sektorów, od gastronomii, po marketing. Ich stałe monitorowanie, pozwoli Ci być na bieżąco z  pojawiającymi się ogłoszeniami. Do tego, w takich miejscach znajdziesz także wiele cennych wskazówek odnośnie przygotowywania dokumentów aplikacyjnych oraz artykuły o tematyce poradnikowej. To także dobra opcja, żeby być na bieżąco z aktualnościami i zmianami w prawie pracy.