Goła kostka – czyli męski szyk na lato. Kupujemy?

WIZERUNEK

Opublikowano przez:

Lekki, przewiewny garnitur, lub po prostu spodnie i marynarka – a do tego półbuty i goła kostka. Zgodnie z tym co na swoim blogu pisze Mr. Vintage to całkiem oczywisty styl elegantów z południa Europy.

gentelmansgazette.com

Włosi lubią czuć luz, to jeden z ich designów na lato. Po co się krępować, można i elegancko i z letnim akcentem. Co więcej wcale nie musi to być zwyczaj niechlujny jak niektórym mogłoby się zdawać. Widok gołych kostek może się bowiem – i słusznie – kojarzyć z kałużą w butach i przykrym zapachem. Ale i nie musi!

Nie tylko Panie mają różne garderobiane tajniki. Już dziś i u nas w sklepach Panowie dostaną tak zwane niewidoczne skarpetki czy też stopki ( albo loafers socks, shoe liner, invisible socks, low cut socks.), które skutecznie ochronią przed niechcianymi efektami, a kosteczka piękna lśnić będzie!

Michał Kędziora z Mr. Vintage sugeruje, że do gołej kostki  najlepiej będą pasować nogawki wąskie  i  odsłaniające częściowo kostkę – czyli krótsze  lub celowo podwinięte. Buty w zestawieniu z gołą kostką najlepiej aby były  z matowej skóry, z nubuku, zamszu czy płócienne; (nigdy skóra lakierowana na wysoki połysk)

Nie wiem tylko czy taki styl uchodzi Włochom w pracy? Może coś Wam na ten temat wiadomo?

W polskim biurze jeszcze takiego elegancika nie widziałam! 🙂  A Wy?

zdjęcie w ikonie wpisu lefigaro.fr