Drinki na ASAP’ie

PO PRACY

Opublikowano przez:

Zbliża się noc sylwestrowa.  Jeśli zamierzamy spędzić ją w domu - wszystko jedno -  w większym bądź mniejszym gronie znajomych, dobrze by było urozmaicić ją dobrym drinkiem. Ale komu chce się ważyć skomplikowane, kilku składnikowe mikstury?! Zatyrany człowiek, w sylwestra chce odpocząć.  Dla zabieganych i niecierpliwych przygotowałyśmy zestaw drinków, przy których nie trzeba się aż tak nagimastykować - a są całkiem smaczne i mają ładne nazwy 🙂 Każdy z nich z innym rodzajem alkoholu - co kto woli. Pamiętajcie o przygotowaniu lub zakupie dużej ilości lodu. Przyda się tez na drugi dzień 😉

 

Z ginem - Orange Blossom

orange-b-15-2-2012Składniki: 30 ml ginu, 60 ml soku pomarańczowego, łyżeczka cukru pudru

Wlać do shakera wszystkie składniki i wstrząsnąć. Przecedzić do kieliszka - najlepiej koktajlowego, ozdobionego plasterkiem pomarańczy.

Z tequilą - Margarita Ananasowa

Pineapple-1Składniki: 40 ml tequili, 40 ml soku ananasowego, 15 ml soku z limonki

Wrzuć lód do shakera, przelej do niego wszystkie składniki. Wstrząśnij shakerem kilka razy i przelej go do schłodzonego kieliszka. Podawaj w kieliszku z szeroką czaszą.

Z martini - Apple Martini

green-apple-martini-600x500-113446Składniki: 50 ml wytrawnego martini, 50 ml cydru, 15 ml soku z cytryny

Do wypełnionego lodem shakera przelać wszystkie składniki (bez soku cytrynowego). Wstrząsnąć i przecedzić do kieliszka. Dodać sok z cytryny. Kieliszek można ozdobić skórką z jabłka. Oczywiście najlepiej serwować w kieliszku do matrtini.

Z brandy - Drink francuski

drink francuskiSkładniki: 35 ml brandy, 35 likieru amaretto, woda gazowana, cytryna do ozdoby

Do szklanki wrzucić kostki lodu, wlać alkohol. Dopełnić woda gazowaną, wymieszać. Podawać w wysokiej szklance z plasterkami cytryny.

 

Z wódką - Coffee drink

coffee drinkSkładniki: 30 ml wódki, 30 ml likieru kawowego, 50 ml mocnej kawy.

Do shakera wrzucić kostki lodu i wlać alkohol i pozostałe składniki. Całość wymieszać energicznie  następnie przelać przez sitko do kieliszka. Podawać w kieliszku koktajlowym.

Z whisky - Joe Collins

joe collins drinkSkładniki: 40 ml szkockiej whisky, 40 ml soku z cytryny, 40 ml gazowanej wody mineralnej.

Do wysokiej szklanicy wrzucić kilka kostek lodu. Wlać whisky i świeżo wyciśnięty sok z cytryny, wstrząsnąć. Składniki przelać do wysokiej szklanki koktajlowej, dopełnić gazowaną woda mineralną.

 

Czy podobał Ci się wpis? podziel się ze znajomymi!! A może masz własne propozycje na proste drinki?