6 wskazówek jak pracować lepiej

ROZWÓJ

Opublikowano przez:

W pracy spędzamy 8 godzin dziennie. A przynajmniej w tym czasie powinniśmy zmieścić się z wykonaniem swoich obowiązków. Nadgodziny czasem są koniecznością, czasem przykrym zwyczajem panującym w firmie, a czasem wynikają z faktu, że nie potrafimy się zorganizować, jesteśmy nie w pełni wydajni. W lipcowym numerze Wysokich Obcasów znalazłam 6 wskazówek jak pracować lepiej.

Aby pracować lepiej należy więc:

Dbać o zdrowie – gdy jesteśmy zmęczeni i niewyspani nie zrobimy za wiele. Staje się coraz bardziej oczywiste, że sen, dobre odżywianie i wysiłek fizyczny sprzyja temu, abyśmy mieli więcej energii i byli bardziej kreatywni.

Robić bilans  – sprawdzajmy ile udało nam się zrobić, a z czym nie zdążyliśmy. Na tej podstawie poprawiajmy swoją organizację pracy.

Odciąć się od internetu – podczas pracy nie sprawdzajmy Facebooka, czy innych tego typu portali. Pozostawmy to na czas wolny. Badania potwierdzają, że media społecznościowe to najwięksi wrogowie produkcyjności.

Wyznaczać sobie cele – zaleca się ustalać sobie małe, krótkookresowe cele. Takie, które posuwają pracę do przodu i sprawiają, że myślimy zadaniowo.

Posprzątać – uporządkujmy swoje stanowisko pracy. Niech wszystkie rzeczy mają swoje miejsce. Pod ręka mają pozostać tylko te, które są potrzebne na bieżąco no karteczki post-it. Bałagan na biurku skutecznie rozprasza.

Dzielić czas – najlepiej planować dzień aby określone godziny poświęcić na konkretne czynności. W planie powinniśmy też uwzględnić przerwy.

Źródło: Wysokie obcasy extra, Lipiec 2016, Artykuł „Jak pracować 4 godziny dziennie?”