4 sposoby odzyskania energii w ciągu dnia.

ZDROWIE I PSYCHE

Opublikowano przez:

Każdy ma taki okres w życiu czy pracy, iż mimo zmęczenia i ogromnej ochoty na sen, musimy się spiąć, znaleźć w sobie moc i dokończyć pilne raporty, sprawozdania, itp. Należy wtedy oszukać nasz organizm i choć na kilka godzin dodać sobie energii.

Sposobów jest wiele. Który wybieracie?

Najpopularniejszy to oczywiście kawa, której spożycie znacznie wzrasta w okresach sprawozdawczych czy przy końcu miesiąca. Wartości pobudzające wzrastają po dodaniu do filiżanki kawy (najlepiej mocnej espresso) soku z połowy cytryny. Taki napój dodaje energii oraz łagodzi bóle głowy. Działanie takie to wynik reakcji chemicznych, które zachodzą w mieszance.

coffee-206142_1280

Kolejny energetyk to lody. Najlepiej rozpuszczone w postaci shake-a. Tak duża ilość cukru błyskawicznie przedostanie się do krwi umożliwiając nam pracę na pełnych obrotach przez kilka godzin.

shake-677437_1280

Trzeci sposób to szklanka wody z sokiem z połowy cytryny, łyżką miodu oraz szczyptą pieprzu cayenne. Cytryna nie tylko świetnie smakuje, ale i pomaga utrzymać w organizmie właściwy poziom pH. Pieprz cayenne oraz miód w naturalny sposób dostarcza nam energii, chroni serce, korzystnie wpływa na krążenie.

fruit-juice-1332072_1280

Czwarty sposób polecany przez sportowców to woda z glukozą i szczyptą soli. W litrze wody należy rozpuścić 6 stołowych łyżek glukozy, dodać odrobinę soli i gotowe. Popularny podczas maratonów, w pracy jakby się nad tym zastanowić też mamy do czynienia z dużym wysiłkiem.

 a-cup-of-water-904698_1280